0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Pútnicky zájazd Francúzsko, Lurdy, Fatima, La Salette - Santiago de Compostela

Mariánska púť do Lúrd a Fatimy spojená s návštevou La Salette – jedno z najkrajších pútnických miest  a k hrobu sv. Jakuba apoštola v Santiagu de Compostela.

Odporúčame


Krajina: Francúzsko, Španielsko, Portugalsko,
Lokalita: Lurdy, Fatima, Santiago de Compostela,
Doprava: Kombinovaná
ID zajazdu: 17.00079


Program zájazdu:

1. deň: odchod z Bratislavy v poobedňajších hodinách, transfér cez Rakúsko a Taliansko do Francúzska.

2.deň: príchod do La Salette, ktoré je jedným z najmalebnejších pútnických miest. Nachádza sa vo Francúzskych Alpách. Tu sa zjavila Panna Mária dvom pastierikom v roku 1846. Náboženský program – návšteva Baziliky Panny Márie, svätá omša, možnosť súkromnej modlitby, eventuálne výstup na horu Gargas, alebo Golgotu. Ubytovanie. 

3. deň: Ráno odchod do Lúrd.  Tu sa v roku 1858 v jaskyni  zjavovala Panna Mária chorľavému dievčaťu – Bernadette Soubirousovej. Ubytovanie, večera, medzinárodná modlitba ruženca a  sviečkový sprievod.

4. deň: po raňajkách celodenný program v Lurdoch, prehliadka mariánskeho obvodu, modlitby, popoludňajšia procesia, rodný dom sv. Bernadetty, komplex bazilík, podzemná bazilika Pia X.,  bazény. Večer medzinárodná modlitba ruženca a sviečkový sprievod. Odchod cca o 22.30 hod., nočná jazda do Santiago de Compostela. 

5. deň: príchod do Santiago de Compostela. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Návšteva baziliky, kde sa nachádza hrob sv. Jakuba apoštola, patróna Španielska, ktorý sa pričinil o jeho evanjelizáciu. Účasť na poludňajšej slávnostnej sv. omši. Je duchovným vyvrcholením putovania pre caminos, pútnikov, ktorí peši prichádzajú zo vzdialenosti minimálne 100 km do Santiaga. Osobné voľno. Pokračovanie v jazde do Fatimy, ubytovanie

6. deň: po raňajkách celodenný náboženský program vo Fatime,  jednom z najznámejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení  13. októbra svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Náboženský program - Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, bazilika s hrobmi blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Návšteva rodného domu troch vizionárov v Aljustreli. Večer medzinárodná modlitba ruženca a sviečková procesia. Ubytovanie, večera

7. deň: skoro ráno svätá omša pri kaplnke Zjavení, raňajky. Odchod na letisko,  odlet do Viedne  a následne  transfer do Bratislavy.

Pútnicky program je spojený s každodennou svätou omšou.

V cene je zahrnuté:  lux bus, letenka Lisabon – Viedeň, transfér z Viedne do Bratislavy, 4 x ubytovanie (hotelové 3* v Lurdoch a Fatime, pútnický dom v  La Salette), 3 x raňajky, 2 x večera,  sprievodca, kňaz. 

V cene nie je zahrnuté: letiskové poplatky   95,- EUR, komplexné cestovné poistenie 11,90 EUR

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.