0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Advent v Grazi so sprievodom čertov

Metropola Štajerska, ktorá je zapísaná v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, sa hrdí tým, že má najkrajší vianočný trh Rakúska. Skúste si to overiť – Graz vás totiž očarí aj bez vianočného trhu. Položený na rozhraní Álp a otvárajúcej sa roviny pozdĺž rieky Mury predstavuje malebný celok gotickej, barokovej, neoslohovej i modernej architektúry stúlenej pod pevnosťou so slávnou Hodinovou vežou. Mesto a jeho adventný trh rozosiaty po námestíčkach a nádvoriach celého historického centra si Vás získa tým, že budete ako návštevník srdečne vítaný, ale pocítite, že v prvom rade je toto vianočné čaro určené domácim – veľkým i malým obyvateľom mesta, ktoré my, Slováci, voláme Štajerský Hradec.

 

Odchod z Bratislavy v ranných hodinách (cca o 7:00 hod). Po príchode do Grazu okolo jedenástej hodiny je plánovaná najskôr spoločná prehliadka mesta prehliadka mesta a jeho pozoruhodností, ktorej vrcholom bude slávna mestská zbrojnica s jedinečnou zbierkou vojenskej zbroje zo 16. až 18. storočia a samozrejme povestný ľadový betlehem na nádvorí Domu štajerských stavov. Po prestávke na centrálnom vianočnom trhu na hlavnom námestí sa vyberieme na umelý ostrov v rieke Mura i na „kopec“ k veži s nádherným výhľadom na alpskú krajinu, aby sme o 16.00  hod boli zase späť na námestí a spolu s malými i veľkými obyvateľmi Grazu zažili veselé i strašidelné vyvádzanie percht a krampusov v historickom centre (Krampuslauf či sprievod čertov). Perchty sú mládenci oblečení v hrôzu vzbudzujúcich kostýmoch pripomínajúpcich čertov a iné sily temna, ktoré spôsobuju pekelný rachot svojimi zvoncami, reťazami či rapkáčmi. Táto stará ešte predkresťanská tradícia sa uchovala v mnohých alpských dedinkách ako živý folklór (hoci niekedy trochu naočkovaný hollywoodskymi motívmi) -  perchty, krampusovia i iné hrôzostrašné bytosti majú svoje celorakúske stretnutie v metropole Štajerska. Očakávajú ich tu do štyristo. Návrat do Bratislavy v neskorých večerných hodinách (cca o 21:30 hod)


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Štajersko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 23.07861


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.