0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Jednodňové zájazdy

Výlet do historickej Kremnice – Múzeum mincí a medailí, mincovňa a baňa

1 - dňový výlet do Kremnice. Chcete vidieť ako sa v minulosti razili mince a ako sa razia dnes? Navštívte najstaršiu mincovňu v Európe a dozvite sa zaujímavé fakty o ťažbe kovov, vďaka ktorým bola Kremnica tak významným mestom.

Novinka


Krajina:
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 23.00563


Témou výletu do Kremnice budú mince. Najskôr sa v múzeu mincí pokocháme exponátmi hotových mincí a medailí a následne nám v mincovni ukážu, ako sa kedysi razili mince a ako sa razia teraz. Okrem prehliadky starej mincovne a ukážky práce starých strojov tu uvidíme aj krátky historický dokument z tej doby. Zbierka mincí celého sveta, ktoré boli razené v Kremnici, nám potvrdí slávnu tradíciu mincovne, ktorá je najdlhšie fungujúcou mincovňou v Európe (založená roku 1328). Novú mincovňu navštívime v čase prevádzky, takže nám bude prakticky vysvetlená razba našich platných slovenských euro mincí. Po obede a krátkej prehliadke historického centra si zájdeme aj do starej bane. Tak získame predstavu o ťažkej a nebezpečnej práci baníkov, bez ktorých by sa proces výroby mincí nezaobišiel. A nielen to!

V cene výletu je cestovné, vstupné do všetkých spoločne navštívených atrakcií, organizačné náklady, sprievodcovské služby a DPH.

V cene výletu nie je poistenie (môžete si ho doobjednať) a strava (čas na obed je samozrejmosťou).

 

Odchod  o 7:00 hod. z Bratislavy .
Návrat plánujeme na 18:00 hod. 
 

 

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.