0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Pútnicky zájazd Izrael - Svätá Zem - Sinaj

Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev - židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život. Program je obohatený púťou do Egypta, s výstupom na pamätnú Mojžišovu Horu.

Poznávacie zájazdy Desirea

Odporúčame


Krajina: Izrael, Jordánsko,
Lokalita: Jeruzalem, Betlehem, Qumrán, Jericho, Nazareth, Tel Aviv, Mŕtve More,
Doprava: Kombinovaná
ID zajazdu: 17.00047


Program : 

 

1.deň: stretnutie na letisku v Bratislave s následným odletom do Tel Avivu. Nocľah v Betleheme.

2.deň: raňajky prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia Ježiša  Krista, jaskyňa Mlieka, Pole pastierov. Odchod autobusom do Jeruzalema, prehliadka Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Prehliadka Starého mesta. Krížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote.  Večera a nocľah v Betleheme.

3.deň: po raňajkách po raňajkách odchod autobusom ku  Genezaretskému  jazeru: hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Popoludní návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby,  Nazareta – baziliky Zvestovania, kostola sv. Jozefa. Večera a nocľah.

4.deň: po raňajkách výstup na horu Tabor /miesto Premenenia Pána/, návšteva Jericha,  fakultatívna návšteva Qumránu,  prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Ubytovanie, večera a nocľah v Betleheme.

5.deň: po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie. Prechod k  Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a  baziliky Usnutia Panny  Márie. Večera a nocľah.

6.deň: po raňajkách odchod popri Mŕtvom mori /kúpanie/ do Eilatu /kúpanie/ a ďalej do Egypta, hora Sinaj, ubytovanie a večera v hoteli pri kláštore sv.Kataríny, nočný výstup na Mojžišovu Horu.

7.deň: po raňajkách prehliadka Kláštora Sv. Kataríny, presun do Izraela, krátka zástavka pri Červenom mori vo svetoznámom letovisku Eilat, odchod do Betlehema, večera a nocľah.

8.deň: odchod autokarom do Tel Avivu  s následným odletom.

 

Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

 

V cene je zarátané:

  • letenka

  • 7x ubytovanie s polpenziou v 2 – 3 lôžkových izbách so soc. zariadením

  •  autobusová doprava na letisko   / nástupné miesta Bratislava, Trnava, Trenčín, Žilina a Čadca /

  • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom

  • odborný sprievodca

  • letiskové poplatky 


V cene nie je zarátané:

  • obslužné a vstupy podľa programu  80 USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.zemi/

  • výlet do Egypta na Sinaj 120,-USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. zemi/

  • komplexné cestovné poistenie 18 Eur (2,25 Eur /deň)


Ceny sú kalkulované pri  kurze 1 EURO = 1,4 USD. Pri pohybe kurzu o 5%  si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny. Platnosť pasu ešte 6 mesiacov po návrate!

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.