0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Poznávací zájazd: Južné Čechy vo vianočnom šate

Trhy v Čechách a na Morave majú spoločné jedno – okrem tipov na darčeky si môžete užiť aj históriu, kultúru a predovšetkým atmosféru historických centier miest.  Adventné akcie pod holým nebom priťahujú stovky tisícov návštevníkov a turistov.Aj my vás preto pozývame na víkend do južných Čiech, kde nás čaká perla južných Čiech – Český Krumlov, ktorý sa v pravidelných prieskumoch umiestňuje na špičke spokojnosti návštevníkov vianočných trhov, staročeský vianočný trh na námestí v Českých Budějoviciach spolu s prehliadkou pivovaru Budweiser a ochutnávkou slávneho zlatého moku, ako aj najromantickejší zámok Čiech – Hluboká vo vianočnom šate...


Krajina: Česká republika,
Lokalita: Pisa, Český Krumlov,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.04139


1.deň
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách s povinnými prestávkami do Českého Krumlova, prvej zastávky našej cesty. S prichádzajúcou zimou ukazuje Český Krumlov turistom úplne inú tvár. Tvár plnú kľudu a poézie. Čas adventu je naplnený radom prekrásnych stretnutí, začínajúc spoločných rozsvietením vianočného stromčeka, koledami, mikulášskou nádielkou a tiež Ježiškovou poštou. Aj toho roku bude na historickom vianočnom trhu živý Betlehém – biblický príbeh stvárnený spevom a tancom s bohatým hudobným doprovodom. Adventné víkendy, spestrené staročeským vianočným trhom s punčom a vianočným pečivom, ktoré prevonia celé mesto sviatočne naladí aj menej citlivých návštevníkov. Gotické a renesančné domy, stredoveké uličky, veľká radnica, dôstojné kláštory a kostoly, ktoré sa do súčasnosti zachovali bez rušivých prestavieb predstavujú skvost svetového významu. Po spoločnej prehliadke individuálne voľno na vychutnanie atmosféry, tohto vianočne vyzdobeného mesta, nenechajte si ujsť nejakú staročeskú špecialitu na historickom vianočnom trhu! Následne spoločná návšteva hradu a zámku Český Krumlov, ktorý svojou architektonickou úrovňou, kultúrnou tradíciou a rozlohou patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky v stredoeurópskom meradle. Hrad je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší v Čechách a jeho prehliadka zanecháva v návštevníkoch pocit, že sa ocitli v dobách, kedy tu chodbami prechádzala skutočná šľachta... Zámocká veža je symbolom Českého Krumlova a nie náhodou ju známy spisovateľ Karel Čapek opisuje ako „najvežovatejšiu vežu zo všetkých veží“. Výstup po 162 schodoch odmení návštevníkov okúzľujúcim výhľadom na celé mesto aj blízke okolie. (prehliadka zámockej veže nie je povinná.) V podvečerných hodinách sa s vianočnou atmosférou Českého Krumlova rozlúčime a pokračujeme na ubytovanie a večeru v 4* hoteli v neďalekej Hlubokej.


2.deň
Nakoľko máme nocľah v hoteli v Hlubokej ráno sa potešia najmä tí, čo si radi pospia, lebo z hotela odchádzame až o 9,30 a to do rozprávkového zámku HLUBOKÁ, ktorý patrí bezpochyby k najkrajším zámkom Čiech. Pôvodný kráľovský hrad bol založený v XIII. storočí. Dnešnú podobu však získala Hluboká za vlády Jána Adolfa II. Schwarzenberga podľa vzoru anglického kráľovského zámku WINDSOR. Steny a stropy reprezentačných sál sú ozdobené ušľachtilým drevom, cennými tapisériami ako aj obrazmi majstrov zo XVI.-XVIII. storočia. Po spoločnej prehliadke sa presunieme do centra juhočeského kraja, do mesta, ktorému jeho zakladateľ – významný český kráľ Přemysl Otakar II. udelil právo varenia piva už v 13. storočí. Svoje právo odvtedy statočne využíva a pivo mu prináša slávu dodnes. Po príchode nás čaká krátka prehliadka mesta v rámci ktorej uvidíte jedno z najväčších námestí v Európe, ktorého domy so svojimi arkádami dodávajú mestu romantický ráz, starú radnicu, Samsonovu fontánu, či Čiernu vežu. Po prehliadke voľno na vianočných trhoch na námestí mesta, možnosť posledného „svařáku“, teplého punču či medoviny, ako aj posledných vianočných darčekov. Na záver programu na nás čaká svetoznámy budejovický pivovar, ktorého prehliadka nie je určená len vášnivým vyznávačom piva. Po spoločnej prehliadke pivovaru ochutnávka svetlého ležiaka Budweiser. Po prehliadka nás už čaká spiatočná cesta do Bratislavy, príchod v neskorých večerných hodinách 22,00-23,00.

Termín:       

Cena         99 EUR

Cena zahŕňa     

    - dopravu luxusným autobusom s klimatizáciou
    - ubytovanie v 4* hoteli v Hlubokej nad Vltavou s polpenziou
    - sprievodca zájazdu, komplexné cestovné poistenie UNION

Cena nezahŕňa     

    - vstup do zámku a hradu Český Krumlov – 145 ČK, deti a študenti – 80 ČK
    seniori nad 65 r. – 100 ČK
    - vstup do zámku Hluboká – 150 ČK, deti a študenti – 80 ČK, seniori – 100 ČK
    - vstup do budejovického Budvaru s ochutnávkou – 100 ČK
 

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.