0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Pútnický zájazd La Salette-Lurdy-Paray le Monial-Le Puy en Velay

Autobusový zájazd na najvýznamnejšie pútnické miesta Francúzska.


Krajina: Francúzsko,
Lokalita: Lyon,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 17.02743


1. deň
Odchod zo Slovenska v podvečerných hod., nočný prejazd cez Rakúsko do Talianska.

2. deň
Na obed príchod do Francúzskych Álp, do mariánskeho pútnického miesta La Salette. Vo výške 1800 metrov nad morom je vybudovaný pútnický areál, ktorému dominuje mariánsky chrám v neorománskom slohu, prehliadka areálu (kláštor, kaplnky, miesto zjavenia sa Panny Márie, krížová cesta). Odchod z La Salette poobede, nocľah na ceste do Lúrd.

3. deň
Poobede príchod do Lúrd, prehliadka mariánskeho obvodu - Jaskyňa zjavenia, Bazilika Nepoškvrneného počatia, Bazilika Ružencovej Panny Márie, Bazilika Pia X., nocľah.

4. deň
Celodenný pobyt v Lurdoch, náboženský program, v rámci osobného voľna je možné navštíviť bazény plnené vodou z lurdského prameňa, účasť na eucharistickom sprievode, večerná sviečková procesia, nocľah.

5. deň
Náboženský program v Lurdoch, eucharistická procesia, krížová cesta. Odchod vo večerných hodinách, nočný prejazd do Paray le Monial a do Le Puy en Velay.

6. deň
Ráno krátka zastávka v Le Puy en Velay návšteva stredovekého "Svätého mesta", ktoré sa stalo strediskom pútnikov po tom, čo lepouyský biskup vykonal v roku 962 jednu z prvých pútí do Santiága de Compostella. Centrom Svätého mesta je Katedrála Notre Dane s preslávenou Čiernou madonou. Na obed príchod do Paray - le Monial, tu v kláštore rehole Navštívenia Panny Márie žila v 17. st. dôverníčka Božského Srdca, Margita Mária Alacoquová, ktorá bola poverená šíriť úctu k Božskému srdcu.
Prehliadka farského kostola, ktorá je vernou napodobeninou (5 x zmenšená) baziliky v opátstve v Clunoch, ktorá v čase svojho vzniku bola svojimi rozmermi najväčším chrámom na svete. Večer príchod na ubytovanie v pútnickom dome v Arse, nocľah.

7. deň
Dopoludnia pobyt v Ars - toto miesto je spojené s postavou kňaza Jána Mária Vianney. Celý svoj kňazský život venoval veriacim, mal úžasný cit pre duševné rozpoloženie ľudí, preto pri jeho spovednici čakal vždy obrovský zástup veriacich, prehliadka pútnického areálu (kostol, miestna fara) sv. omša, odchod z Ars cca o 13.00 hod, nočný prejazd v autobuse cez Švajčiarsko a Rakúsko.

8. deň
Príchod na Slovensko ráno cca 8.00 hod.

doplňujúce informácie:

ubytovanie:
2 x pútnický hotel v Lurdoch 2, 3, 4 - posteľové izby s vlastným soc. zariadením (počet 2 posteľových izieb obmedzený)
1 x motel jednoduché 3 posteľové izby maličké (1 manželská posteľ a nad ňou poschodová posteľ)
1 x pútnický dom v Arse (3, 4 posteľové izby s vlastným sociálnym zariadením)

povinné príplatky:

komplexné poistenie: 11,20 €
poistenie insolventnosti CK: 2,80 €

nepovinné príplatky:

3 x večera: 25 €
2 posteľová izba v moteli a v pútnickom dome v Arse na osobu za dve noci: 16 €
miestenka pre miesta v prvej polovici autobusa (sedadlá 1-24): 3€

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.