0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Ohňová zem, Buenos Aires, Patagónia, Veľkonočný ostrov

Program zájazdu:  

1.-4. deň:
Odlet z Viedne. BUENOS AIRES. „európska“ metropola Južnej Ameriky, s neopakovateľnou atmosférou. Štvrť Palermo, San Telmo – štvrť zrodu tanga a milongy. Najširšia ulica  na svete so symbolom mesta Obelisk republiky, Katedrála, Plaza de Mayo, luxusná ulica Av. DE FLORIDA, Casa Rosada so slávnym balkónom Evity a veľká turistická atrakcia – pitoreskná štvrť RECOLETA.  Široká ponuka tých najlepších steakov a vín v štýlových reštauráciách. Letecky do najjužnejšieho mesta sveta – USHUAIA a drsná OHŇOVÁ ZEM. Pre záujemcov zabezpečíme plavbu loďou po zálive BEAGLE a zastávka pri ostrovoch Isla de los Pajaros a Isla de los Lobos. Budeme mať možnosť pozorovať kormoránov, uškatce a morské vtáctvo. Úžasné pohľady z lode na ľadovec MARTIAL. Návšteva NP TIERRA DEL FUEGO. Úžasné prírodné zákutia s ľadovcovými jazerami, lesy arktických pabukov rodu Nothofagus, dravé vtáky Carancho a možnosť odoslania pohľadnice z najjužnejšie položenej pošty sveta! Návrat do Ushuaia a ideme na večeru. Doprajeme pravé grilované patagónske jahňa. Noc na konci sveta.

5.deň:
Letecký presun do EL CALAFATE a odchod do EL CHALTÉN. El Chaltén je horské mestečko, ktoré existuje len od roku 1985 a panuje v ňom veľmi príjemná a uvoľnená atmosféra. Je to východiskové miesto k Parque Nacional de Los Glaciares, ktorý zahŕňa aj masív FITZ ROY. Pravé argentínske stejky a taká vysokohorská atmosféra … ako u nás v Tatrách.

6.-7.deň:
Celodenný výlet k Fitz Roy. LAGUNA DE LOS TRES a veľkolepý končiar nad našimi hlavami. Ranný presun do El Calafate. Ubytovanie a odchod do NP LOS GLACIARES. Najznámejší národný park celej Argentíny a jeho najznámejší obyvateľ – PERITO MORENO. Päť kilometrov široká a 60 metrov vysoká ľadová stena, z ktorej sa odlupujú obrovské kvádre ľadu, s ohlušujúcim rachotom padajú do vody a ostro kontrastujú so zasneženými vrcholkami Ánd.  Možnosť plavby loďou v blízkosti ľadovca na jazere LAGO ARGENTINO. Úžasné prírodné divadlo!

8.-9. deň:
Presun do PUERTO NATALES ležiaceho v zálive Poslednej nádeje. Celodenný výlet do NP TORRES DEL PAINE (UNESCO).  Fascinujúce jazerá Sarmiento, Pehoe, Nordjoskeld, vodopád SALTO GRANDE s pohľadmi na slávne končiare LOS CUERNOS a úžasný ľadovec GREY. Táto jedinečná fauna a flóra robí tento park nezabudnuteľným na ceste drsnou Patagóniou. Uvidíme typického obyvateľa južnej Patagónie lamu guanaco? Fantastické pohľady na vysoko sa týčiace veže TORRES DEL PAINE (2460 m.n.m.), ktoré dali tomuto parku svoje meno. Ochutnali ste už pravé patagónske pivo z malého miestneho pivovaru? Odporúčame, chutí skvelo!

10.-11.deň:
Odchod ráno do PUNTA ARENAS, ležiaceho na okraji MAGALHAESOVHO prielivu. Kolónia tučniakov a kormoránov. Prehliadka krásneho pamätníka prvým britským, španielskym, chorvátskym a talianskym osadníkom. Mesto, kde žil a pôsobil slávny slovenský spisovateľ Martin Kukučín. Navštívime slávnu repliku lode Victoria, ktorou Magalhaesova výprava objavila slávny prieliv a oboplávala celý svet. Ubytovanie v Punta Arenas priamo na námestí PLAZA GAMERO.  Letecký presun do Santiago de Chile.

12.-16.deň:
Odlet na RAPA NUI  alebo VEĽKONOČNÝ OSTROV. Ubytovanie na najizolovanejšom ostrove sveta. Odtiaľto je jedinou viditeľnou pevninou Mesiac! Návšteva hlavného kultového miesta ORONGO a neopakovateľný pohľad do zaplaveného kráteru najväčšej sopky Rano Kao. Vyhliadka na tri neobývané ostrovčeky Motu Iti, Motu Nui a Motu Kaokao. K Motu Iti každoročne priplávali vtáčí bojovníci TANGA TA MANU jednotlivých rodov a očakávali prílet morských lastovičiek– vyslancov veľkého boha Makemake. Budeme sa prepravovať prenajatým mikrobusom a dookola sa pýtať: Kto a kedy sochy postavil? Akým spôsobom boli prepravené a vyzdvihnuté na ohromné kamenné plošiny? Prečo mali sochy na hlavách kamenné klobúky pukao? Prečo ostrovania vytesali viac ako šesťsto kamenných obrov? Návrat do HANGAROA. Ahu Akivi – sedem nádherných sôch moai jediné, ktoré sú vo vnútrozemí a hľadia k oceánu. Najfotografovanejšie AHU TONGARIKI a množstvo  vytesaných sôch v RANO RARAKU, ktoré neskončili na obradných ahu. Odlet do SANTIAGA DE CHILE. Prehliadka hlavného mesta najvyspelejšej krajiny Južnej Ameriky. Prezidentský palác, Námestie Ústavy so sochou zvrhnutého prezidenta Allendeho, PLAZA DE ARMAS s úžasnou katedrálou, po ktorom sa prechádzal aj zakladateľ mesta Pedro de Valdivia, bohémska štvrť Bellavista. Lanovkou sa vyvezieme na kopec SAN CRISTÓBAL, kde si užijeme výhľady na mesto pod Andami. Noc v Santiagu. Odlet a príchod domov.  

Cena zahŕňa
Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, ubytovanie na Veľkonočnom ostrove s raňajkami, miestnu autobusovú dopravu, celodenný výlet prenajatou dopravu do NP Torres Del Paine, ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v dvojlôžkových izbách s raňajkami, let na trase Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate, Punta Arenas – Santiago de Chile, Santiago de Chile – Veľkonočný ostrov – Santiago de Chile, kompletná prenajatá doprava na Veľkonočnom ostrove s miestnym sprievodcom, poistenie CK voči insolventnosti.

Cena nezahŕňa
Vstupné, ostatnú stravu, povinné príplatky, poistenie lieč. nákladov.

Príplatky
Príplatok za jednolôžkovú izbu: 360 €

Dôležité vedieť
Možnosť skrátenia si zájazdu, ak sa nezúčastnite pobytu na Rapa Nui (Veľkonočnom ostrove). Ušetríte 700 €.


Krajina: Argentína, Čile,
Lokalita: Buenos Aires, Veľkonočný ostrov, Santiago de Chile, Punta Arenas, Ushuaia, El Calafate, Tierra del Fuego, Beagle Channel, Puerto Natales, Los Glaciares, El Chalten, Torres del Paine,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.23616


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
11.11.2018 - 26.11.2018 Bez stravy 16 dní 4500€ Rezervovať