0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Patagónia, Ohňová zem

Magická cesta, ktorú sme pre Vás pripravili minulý rok. Pripravte s na to najkrajšie z planéty Zem. Predĺžený pobyt v Torres del Paine a túra k legendárnym vežiam. V mačkách na ľadovec Perito Moreno. Možnosť vyplaviť sa loďou na miesta, ktorých sa dotklo pred vami minimum ľudí. Dobyjeme spoločne Hornov mys?

 

Program:

1. deň:
Odlet z Viedne do Santiago de Chile, hlavného mesta Chile.

2. deň:
Prehliadka jedného z najmodernejších a najbohatších miest Južnej Ameriky. Fakultatívne návšteva slávnych viníc. Ochutnáte Casillero del Diablo?

3. deň:
Celodenný výlet na pobrežie Tichého oceánu do najslávnejších chilských letovísk. Valparaiso je prezývané aj Perla Pacifiku alebo San Francisco Chile. Historické centrum chráni UNESCO. Slúžilo ako vstupná brána pre lode plaviace sa cez nebezpečný Magalhaesov prieliv. Najstaršia burza Latinskej Ameriky, prvá knižnica Chile, najstaršie španielske noviny na svete. Narodil sa tu Allende aj Pinochet, býval tu Pablo Neruda. Nemôžeme obísť. Viňa del Mar si pamätajú futbaloví fanúšikovia z majstrovstiev sveta v roku 1962. Československu tu porazilo Španielsko aj Juhosláviu. Sympatické pláže, kasíno v štýle art deco. Príprava na cestu na ďaleký juh.

4. deň:
Odlet do Punta Arenas, hlavného mesta chilskej Patagónie, pôsobiska slovenského spisovateľa Martina Kukučína. Prečo prišiel práve sem? Ako ho vnímajú miestni? Nadýchneme sa tradičnej chorvátskej atmosféry v cukrárni, akú by ste tu nečakali. Spravíme si selfie pri Kukučínovej pamätnej tabuli a na nádhernom cintoríne budeme čítať chorvátske mená.

5. deň:
Dopoludnia výlet na ostrov Isla Magdalena – hniezdiska 150 tisíc tučniakov magellanských. Super zážitok. Zastavíme aj pri ostrove plnom tuleňov a potom sa už presunieme do najkrajšieho národného parku Chile Torres del Paine. Ubytovanie v krásnom hoteli Serrano s výhľadom na masív Paine.

6. deň:
Nezabudnuteľné ráno. Celodenný výlet po národnom parku Torres del Paine. Guanacá, líšky, nandu, plameniaky, dravé vtáky a fantastické výhľady na nedotknutú prírodu.

7. deň:
Celodenný trek k vežiam masívu Paine. Trvá asi 8 hodín a budete si ho pamätať navždy. Alebo dáte prednosť jazde na koníkoch miestami, kam by ste sa po vlastných nedostali? Či zostanete oddychovať v hoteli pri fľaške dobrého chilského vína s výhľadom, ktorému nemôžete uveriť? Torres del Paine je unikát.

8. deň:
Presun na východnú stranu Ánd, do Argentíny, popoludní prehliadka Calafate. Na večeru dokonalá jahňacina.

9. deň:
Celodenný výlet na najkrajší argentínsky ľadovec Perito Moreno. Okrem klasického výhľadu Vám ponúkneme viac. Loďkou sa prevezieme až priamo k ľadovcu, obujeme si mačky a vydáme sa priamo do jeho chladnej krásy. Ďalší vrchol našej cesty zakončí kalíštek whisky na ľade priamo z ľadovca. Návrat do Calafate.

10. deň:
Odlet do Ushuaie a celodenný výlet na offroad džípoch po Ohňovej zemi. Krásne jazerá Lago Sarmiento a Lago Escondido. Barbecue v srdci patagónskeho lesa. Kto nevidel patagónsky les, nežil na planéte Zem. Vy ste ho videli.

11. deň:
Odlet do Buenos Aires a návrat domov alebo nalodenie sa na loď. Určite máte pocit, že už nič nemôže byť lepšie, skúsime vás presvedčiť o opaku. Večer v Buenos Aires a rezervácia stola v steak house, o ktorom miestni gurmáni tvrdia, že robí najlepšie steaky na svete. Nám to už dokázali. Teraz ste na rade vy.

12. deň:
Poldenná prehliadka Buenos Aires, štvrť La Boca s farebnými domčekmi a štadiónom Diega Maradonu, moderné Puerto Madero, cintorín s hrobom Evity Perón, Ružový palác ako sídlo prezidentky a budova parlamentu svedčiaca o niekdajšom bohatstve Argentíny. Dokonalá rozlúčka. Transfer na letisko a odlet domov.

13. deň:
Prílet do Viedne.

 

Cena zahŕňa:

 • medzinárodné letenky
 • drahé vnútroštátne prelety
 • transfery na letiská a z letísk
 • ubytovanie v dvojposteľových izbách 3* a 4* hoteloch
 • raňajky (na lodi plná penzia, all inclusive)
 • slovenský sprievodca
 • treking na ľadovci Perito Moreno
 • treking k vežiam Torres del Paine
 • výlet za tučniakmi na Isla Magdalena
 • celodenný výlet po národnom parku Torres del Paine
 • celodenný výlet po Ohňovej zemi
 • prehliadku Santiaga, Valparaisa aj Punta Arenas
 • prehliadku Buenos Aires autobusom
 • poistenie proti insolventnosti


Cena nezahŕňa:

stravu (okrem uvedenej), letiskové poplatky
 


Krajina: Argentína, Čile,
Lokalita: Buenos Aires, Santiago de Chile, Punta Arenas, Ushuaia, Calama, Torres del Paine, Temuco,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.23605


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
14.10.2018 - 26.10.2018 Raňajky 13 dní 5150€ Rezervovať
27.11.2018 - 9.12.2018 Raňajky 13 dní 4770€ Rezervovať
23.2.2019 - 7.3.2019 Raňajky 13 dní 4370€ Rezervovať
17.10.2019 - 29.10.2019 Raňajky 13 dní 4370€ Rezervovať
10.11.2019 - 22.11.2019 Raňajky 13 dní 4370€ Rezervovať