0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Tirolsko - svet ľadovcov a vodopádov

1.deň: Domy čiastočne vytesané do skaly a vstup do rokliny Rosengartenschlucht. Visuté chodníky, drevené mostíky, prevýšenie 200 m a približne 2,5 hodinová prechádzka. Alternatíva pre nepriaznivé počasie: Ötzidorf, rozsiahly skanzen s múzeom, kde môžeme nahliadnuť do príbytkov a života lovcov v čase Ötziho. V neskorých popoludňajších hodinách návšteva najväčšieho termálneho sveta o rozlohe 50 000 m2 v Tirolsku. Aqua Dome s excelentným wellnessom. Neobvyklá architektúra so skla a kameňa, ale i bohatá ponuka vonkajších bazénov so soľou, vodopádmi, svetom pre deti, saunou v skalnej trhline s akustickými a svetelnými efektmi (otvorené do neskorých nočných hodín)....čo viac si môžeme na záver dňa priať.

2. deň: Hneď ráno vyjdeme autobusom po jednej z top 25 najvyššie položených horských ciest v Európe. 15 km dlhá ľadovcová vysokohorská cesta s priemerným sklonom 11% známa ako Ötztal Gletscherstrasse spája obec Sölden s ľadovcovými oblasťami Ötztálskych Alp. Medzi ľadovcami Rettenbach a Tiefenbach prejdeme cez najvyšší cestný tunel Rosi Mittermeier v Európe s dĺžkou 1750 m a pri jeho južnom konci dosiahneme najvyšší bod cesty 2 830 m.n.m.. Tri trojtisícové vyhliadky v jednom stredisku, všetky prepojené lanovkami a my sa vyberáme na dve z nich (tretia je žial v lete uzavretá). Schwarz Schneid (3 340 m.n.m.), nad hornou stanicou lanovky Schwarze Scheindbahn nás čakajú ohromujúce pohľady, ktoré obsahujú nekonečný počet „trojtisícoviek“ plus nádhernú 360 stupňovú panorámu od Dolomitov až po najvyšší vrch Nemecka - Zugspitze. Najväčší a najkrajší vodopád Tirolska Stuibenfall, padajúci do hĺbky 159 m. Čaká nás mohutne trieskajúci prúd vody na slnku hrajúci všetkými farbami a päť vyhliadkových plošín v rôznych úrovniach vodopádu.

3. deň: Vysokohorská panoramatická cesta Timmelsjoch Hochalpenstraße, jedna z najvyššie položených spevnených ciest v Rakúsku. Trasa plná skvelých serpentín vrcholí v sedle Timmelsjoch (2 509 m.n.m.) Ötzidorf, rozsiahly skanzen s múzeom, kde môžeme nahliadnuť do príbytkov a života   lovcov v čase Ötziho. V neskorých popoludňajších hodinách návšteva najväčšieho termálneho sveta o rozlohe 50 000 m2 v Tirolsku. Aqua Dome s excelentným wellnessom. Neobvyklá architektúra so skla a kameňa ale i bohatá ponuka vonkajších bazénov so soľou, vodopádmi, svetom pre deti, saunou v skalnej trhline s akustickými a svetelnými efektami (otvorené do neskorých nočných hodín).


4. deň: V lyžiarskom stredisku Ötztalských Alp skončila naháňačka filmárov „bondovky“ za perfektným miestom pre natáčanie akčných scén aktuálneho (James Bond) filmu „Spectre“ a my sa sem ideme dnes pozrieť. Na hornej stanici lanovky na Gaislachkogel (3 058 m.n.m.) nájdeme ľahkú konštrukciu zo skla a ocele, novú panoramatickú reštauráciu. Cez zavesený most z vrcholu Gaislachkogel sa dostávame na strechu budovy a vychutnáme si 360 ° výhľad, ako predstaviteľ Jamesa Bonda - Daniel Craig, na neuveriteľnú alpskú scenériu. Návrat vo večerných hodinách.


Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, 3x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, ÖTZTALCARD (lanovky, Aqua dome, Ötzidorf), sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: Pobytovú daň v hoteli / penzióne, vstup do rokliny, komplexné cestovné poistenie.


Ostatné doplatky: Za nástupné miesto TT 15 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za 1/1 izbu 85 €.


Sprievodca: Bohuslav Gondár

Odporúčame


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Tirolsko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.22383


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.