0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Adršpašské a Teplické skaly

1.deň: Benediktínsky kláštor Broumov. Svojou polohou na skalnom ostrohu vytvára dominantu Broumova. Sakristia, historická knihovňa so 17 000 zväzkami, kláštorný kostol sv. Vojtecha a relikviár, v ktorom je uložená unikátna kópia presláveného Turínskeho plátna z r. 1651 (do originálu bolo údajne zahalené telo Ježiša Krista po sňatí z kríža). Na svete sa nachádza asi 40 podobných historických kópií, Broumovská však patrí k najpodarenejším a je jediná v strednej Európe severne od Álp. Rozsiahle kláštorné podzemie, kde je uložených 34 múmií pochádzajúcich z krypty kostola sv. Prokopa vo Vamberku. Múmie pochádzajú zo 17. a 18. Storočia. Väčšinou ide o telá vambereckých mešťanov, kňazov, organistov a ďalších významných osobností mesta. Okrem kapucínskej hrobky v Brne a katakomb v Klatovech ide o najväčšiu verejne prístupnú zbierku mumifikovaných tiel v Česku.

2.deň: Celodenná turistika v oblasti Adršpašsko-teplických skál. Adršpašské skaly - sú najväčším a najdivokejším skalným mestom Strednej Európy. Vstupom do Adršpašských skál sa ocitáme akoby v inom svete. Svet skál, skalných labyrintov, svet rozprávok, kde si každý príde na svoje. Teplické skaly - súvislé skalné steny, ktorých výška v niektorých miestach presahuje 70 m, štíhle skalné veže, previsy, tajomné jaskyne, úzke údolia zovreté skalami a divoká príroda. Turistická trasa: Adršpach – skalné jazero Pískovna – U Cukrové homole – Vlčí rokle – Pod sedmi schody – prastarý skalný hrad Střmen – U Sekery – Čáp – Skály .

3. deň: Počas celodennej turistiky nazrieme do Broumovských skál. Sú tvorené samostatnými skalnými mestami, skalnými vežami, hlbokými roklinami a výnimočnými skalnými chrbtami. Turistická trasa: Police nad Metují – Suchý důl – Rerišné – U Zabitého – Bludisko – Bozanický špičák – Pánuv kříž – Koruna.

4. deň: Oblasť poľských stolových hôr s národným parkom Góry Stolowe. Leží pri česko-poľskej hranici asi 10 km od Kudowa Zdrój. Ich vrcholy sú tak ploché, ako naznačuje sám ich názov. Vznikli v morskom prostredí, ktoré asi pred 100 miliónmi rokov vstúpilo na územie stredosudeckej panvy. Krajina s typickými náhornými plošinami, skalnými blokmi, množstvom prírodných labyrintov a zaujímavých skalných útvarov. Turistická trasa: Karlow – Wielki Szcieliniec – Skalne Grzyby – Hejšovina (najvyšší pieskovcový vrch strednej Európy 911 m n. m.).

5. deň: Pred cestou späť na Slovensko absolvujeme poldenný výlet za skalnými labyrintami stolovej hory Ostaš v oblasti Broumova. Turistická trasa: Police nad Metují – Ostaš – Sluj českých bratří – Police nad Metují. Tým, ktorým sa už turistiky nežiada môžu zostať vo východiskom bode v Polici nad Metují a navštíviť unikátne múzeum papierových modelov, múzeum stavebnice MERKUR a barokový kláštor v Polici nad Metují, kde sa v múzeu zoznámia s dejinami mesta a najbližšieho okolia.

CENA ZAHŔŇA: Autokarovú dopravu z BA, 4x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Za 1/1 izbu 45 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za nástupné miesto v NR 20 €, za nástupné miesto v TT 15 €.

Sprievodca:
Andrej Popovič enviromentalista

Odporúčame


Krajina: Česká republika,
Lokalita: Královohradecký kraj,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.22333


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.