0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Západné Čechy - kúpeľný trojlístok

1.deň: Mesto parkov, altánkov, kolonád a pavilónov. Navštívili ho anglický kráľ Edward VII., cisár František Jozef I., Franz Kafka aj Fryderyk Chopin. Kúpele Mariánské Lázne. Druhé najväčšie kúpele v Českej republike s veľkým prírodným bohatstvom minerálnych prameňov. Priamo v areáli ich vyviera 40 a v najbližšom okolí takmer 100. Upravené parky, nádherná architektúra, krása všadeprítomnej prírody, a tiež slávna minulosť. Neodmysliteľným symbolom kúpeľov je Hlavná kolonáda a Kolonáda Maxima Gorkého či Spievajúca fontána so skladbami Nabucco od Verdiho, či Tell him, My heart will go on z filmu Titanic.


2. deň: Strážca pokladu - hrad a zámok Bečov nad Teplou. Ojedinelá románska zlatnícka pamiatka nevyčísliteľnej hodnoty – originálny relikviár sv. Maura, po korunovačných klenotách najcennejšia pamiatka Českej republiky. Historický Cheb a symbol mesta Špalíček, unikátny komplex jedenástich stredovekých kupeckých domov zo 14. st.. Chebský hrad strážený Čiernou vežou a európsky unikát – vzácna kaplnka sv. Erharda a Uršuly. Františkove Lázne, najmenšie kúpeľné mesto zo západočeského kúpeľného trojuholníka či „Raj na Zemi“, ako ho opísal počas svojho pobytu J.W. von Goethe. Presvedčíme sa sami či slová slávneho nemeckého básnika stále platia a  vychutnáme si čas v meste, ktoré dalo svetu prvé bahenné kúpele.


3. deň: Mesto kolonád s najväčšou koncentráciou liečebných prameňov na svete. Karlove Vary. Jedno z najznámejších kúpeľných miest na svete založené v 14. st.. Prvým doloženým „pacientom“ bol cisár Karol IV., ktorý si vodou z horúceho prameňa vyliečil svoje zranenia. Znovuotvorené Cisárske kúpele, dielo legendárnych viedenských architektov F. Fellnera a H. Helmera. Najvýdatnejší a najteplejší karlovarský prameň – Vřídlo. Vystrekujúci do výšky 12 m a za minútu z podzemia vychŕli až 2 tisíc litrov termominerálnej vody s teplotou 72 °C. J. Becher Múzeum je priamo na mieste bývalej továrne, kde Becherovka viac než sto rokov pramenila a odkiaľ likér putoval do celého sveta. (prehliadka a ochutnávka). Prehliadka tradičnej sklárskej huty, kde sa od roku 1893 vyrába sklo značky Moser (historická expozícia a predajňa).


4. deň: Loket, opevnené mesto s hradom na skale nad riekou Ohře mnohí kedysi nazývali „kľúčom k českému kráľovstvu“. Otec vlasti, Karol IV. zaradil Loket po boku Karlštejna medzi sídla, ktoré nikdy nemôžu byť českej korune odcudzené (prehliadka hradu). Múzeum knižnej väzby – história kníhtlače a kníhviazačstva. Nájdeme tu cenné historické exponáty a dozviete sa všetko o tom, ako sa robili knihy kedysi ako sa vyrábajú dnes.


CENA ZAHŔŇA: Autokarovú dopravu zo ZA, TN, TT, BA, 3x ubytovanie v 3* hoteli /penzióne s raňajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.


CENA NEZAHŔŇA: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.


OSTATNÉ DOPLATKY: Za 1/1 izbu 58 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €.


Sprievodca: Eva PolaškováOdporúčame


Krajina: Česká republika,
Lokalita: Karlovarský kraj,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.22308


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.