0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Plitvické jazerá a Záhreb

1. deň: Odchod v ranných hodinách. „Najväčšia kaviareň Európy“ aj takto nazývajú svoje mesto domáci. Záhreb, známy predovšetkým ako rušná južanská metropola preslávená povestnými cukrárňami tzv. slastičarnami. Barokové jadro utkané zo starých kamenných ulíc a budov, mnohých kostolov, príjemných kaviarní a reštaurácií. Pred Katedrálou umiestnené obrovské ručne maľované veľkonočné vajíčka. Najdlhšia záhrebská ulica – Ilica, jazda pozemnou lanovkou Uspinjačou do Horného mesta. Dolné mesto s parkami navrhnutými do podkovy a neodolateľná atmosféra farmárskeho trhu Dolac.


2. deň: Národný park Plitvické jazerá (UNESCO) pre mnohých súčasť osobného zoznamu najúžasnejších miest na Zemi, ktoré do konca života chceme vidieť. Najstarší národný park v juhovýchodnej Európe a najväčší národný park v Chorvátsku. Vodopády, krásne lesy, no najmä jazerá s vodou, ktorá podľa slnka mení farbu z azúrovo, tyrkysovej cez zelenú, až po tmavo modrú, sú fascinujúce. Čaká nás prechádzka drevenými lávkami, chodníkmi aj jazda vláčikom a loďkou.


3. deň: Najstaršie trvalo osídlené mesto Slovinska, Ptuj. Vystriedali sa tu Kelti, Avari, Maďari a Slovania. Výhľad z hradného nádvoria na úzke uličky pripomínajúce Banskú Štiavnicu nás prenesie do predchádzajúcich storočí. Stredoveké štajerské mesto Maribor preslávené pestovaním vína. V centre mesta, pod námestím Trg svobode, sa ukrýva jedna z najväčších a najstarších klasických vínnych pivníc v Európe. Chváli sa rozlohou 20 tisíc m2 a 2,5 km dlhými podzemnými chodbami. Drevené sudy, betónové nádrže a viac ako 250 tisíc fliaš najlepších ročníkov vína. Po preskúmaní „mariborského podsvetia“ nás čaká ochutnávka. Najväčšou atrakciu mesta na brehu Drávy je Stara Trta – 400 rokov stará vinná réva, údajne najstaršia na svete. Z jej hrozna sa ročne vyrobí iba 35 l vína, ktoré majú možnosť ochutnať výhradne významné návštevy. Príchod na Slovensko v neskorších večerných hodinách.


CENA ZAHŔŇA: Autokarovú dopravu zo ZA, TN, TT, BA, 2x ubytovanie v 3*/4* hoteli, 2x raňajky, sprievodcu CK, poistenie insolventnosti.
CENA NEZAHŔŇA: Vstupy podľa programu, komplexné cestovné poistenie.
OSTATNÉ DOPLATKY: Za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za 1/1 izbu 45 €, za 2 večere 28 €.


Sprievodca: Eva Polašková

Odporúčame


Krajina: Slovinsko, Chorvátsko,
Lokalita: Záhreb, Maribor, Plitvické jazerá, Ptuj,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 22.22306


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.