0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Wroclaw, zámok Ksiaz a kostoly Jawor a Swidnica

Program:


2 PRVÍ INDIVIDUÁLNI KLIENTI NEPLATIA DOPLATOK ZA 1/1 IZBU


1. deň: Zámok Ksiąz, tretí najväčší poľský zámok  s viac ako 400 miestnosťami, najväčšia hradná stavba v Sliezku, opradená doposiaľ nevyjasnenými záhadami, vzťahujúcimi sa k udalostiam z 2. Svetovej vojny. Vtedy totiž Nemci vybudovali pod hradom sieť podzemných chodieb, o ich účele sa zatiaľ dá iba špekulovať. Taktiež  sú mnohí poľskí bádatelia presvedčení, že sa zámok mal stať hlavným sídlom Adolfa Hitlera a nacisti tu vraj chystali inštalovať Jantárovú komnatu.

 

2. deň: Wroclaw. Breslau. Vratislav. Tri názvy pre jedno mesto, v ktorom sa miešajú poľské, české a nemecké vplyvy. Jedno z najkrajších stredoeurópskych miest, pýšiace sa nádhernými pamiatkami i kurióznymi trpaslíkmi, ktorý má každý svoje meno i profesiu. Rieka Odra rozdeľuje mesto na dvanásť ostrovov, poprepájaných stovkou mostov. Srdce mesta. Tým je Rynek. Hlavné námestie, ktoré upúta domami v štýle baroka, renesancie, rokoka a Wroclavskou radnicou. Soľného námestia, kde sa kedysi na miestnej burze obchodovalo so soľou zo slávnej poľskej bane Wieliczka. Najstaršia reštaurácia v Európe - Piwnica Swidnica, ktorú navštívil aj Chopin alebo Goethe. Ulica Stare Jatki a bronzové sochy kozy, králika, kohúta s vajcom, husi a prasaťa s kamenným korytom a tabuľkou s nápisom „Ku cti jatočných zvierat – konzumenti“. Raclavická panoráma, panoramatická maľba s rozmermi 15 x 114 metrov zobrazujúca bitku pri Raclawiciach neďaleko Krakova, v ktorej Tadeusz Kościuszko porazil v roku 1794 cárske vojská.(počas Veľkej noci, zavretá). Hala Ludova (Hala Stulecia),nevšedné vizionárske dielo architekta Maxa Berga. Prvá modernistická železobetónová hala na svete (UNESCO). Tumský Ostrov, najstaršia časť

mesta, v ktorej sa nachádza jeden z najkrajších komplexov sakrálnej architektúry v Európe s gotickou Katedrálou Sv. Jána Krstiteľa. Je dlhá sto metrov, má najviac vitráží v celom Poľsku a  taktiež najväčší organ v krajine – presne 13 500 píšťal na šiestich poschodiach.

 

3. deň: Jedinečné architektonické stavby tzv. kostoly mieru v Jawor  (UNESCO) alebo Świdnica (UNESCO), ktoré  sú dedičstvom tridsaťročnej vojny. Postavené do jedného roka bez použitia jediného klinca, iba z dreva, hliny a slamy, za hradbami mesta, bez kostolnej veže či zvonov a zvonka nesmeli vyzerať ako kostoly. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

Poznámka k adventnému termínu: Soľné a Wroclawské námestie prepojené malebnými uličkami s farebnými štítovými domami a dominujúcou prekrásne osvetlenou stredovekou radnicou sú centrom adventných trhov. Sortiment v drevených stojanoch je naozaj vianočný a nezabudnuteľnú predvianočnú atmosféru zdôrazňujú pouliční umelci. Budete môcť ochutnávať mnoho horúcich alkoholických nápojov, ako je varené víno a tradičné pivo, vianočný punč, nealkoholická horúca čokoláda a „hrnčekový“ med. Môžete si ich dať do vianočného zdobeného hrnčeka, ktorý môžete využiť ako suvenír. Špíz v čokoláde, vyprážané pstruhy, grilovaný údený syr s brusnicami, rôzne druhy opečených klobások, vyprážané palacinky, toasty alebo pražené gaštany.


Cena zahŕňa: Autokarovú dopravu zo ZA, TN, TT, BA, 2x ubytovanie v 3* hoteloch s ranˇajkami, sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.


Cena nezahŕňa: Vstupy, komplexné cestovné poistenie.


Ostatné doplatky: Za 1/1 izbu 39 €, za miesto v prednej polovici autokaru 10 €,  za nástupné miesto NR 20 €, za nástupné miesto v NR 15 €.


Sprievodca:
Jozef Gnebus
historik

Odporúčame


Krajina: Poľsko,
Lokalita: Dolnosliezke vojvodstvo,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.22256


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
7.12.2018 - 9.12.2018 Raňajky 3 dni 148€ Rezervovať