0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Ľadovec Dachstein - pohodový víkend v Alpách

1. deň: Najstaršie a najmalebnejšie miesto na príkrych brehoch jazera Wolfgangsee a súčasne pútnická lokalita St. Wolfgang. Dostalo meno po biskupovi, ktorý sa zaslúžil o stavbu tunajšieho kostola (14. st.), plného umeleckých pokladov religiózneho umenia. Vydávame sa na výlet historickou parnou zubačkou na horu Shafberg (1 783 m.n.m.), dominujúcej severnej časti jazera Wolfgangsee. Počas 45 minút prekonáme 6 km s prevýšením 1 190 m.

2. deň: Náš dnešný cieľ je Ľadovec Dachstein v Schladminských Alpách (2 995 m.n.m.). Najvyššie položená vyhliadka v Štajersku Sky Walk Dachstein - vyhliadková platňa na ľadovci dlhá 100 metrov a tróniaca na 250 metrov vysokej strmej kamennej stene. „Palác z ľadu“. Prechádzka ľadovým kráľovstvom pri ktorej môžeme obdivovať fascinujúci svet ľadu, doplnený o žiarivé ľadové sochy a komnaty so svetelno-akustickými efektmi. Náhodne objavená 40 metrov dlhá a 17 metrov hlboká štrbina v ľadovci. Vrcholová stanica Hunerkogel s panoramatickou reštauráciou a najnovšia dachsteinská atrakcia - . visutý most (81 m) ponad horské masívy a na jeho konci „schody do prázdnoty“ na sklenenú vyhliadkovú plošinu, ktorá umožní „vznášať“ sa nad skalami a zaručí pocit čistej slobody. Všetko bezpečné a pre všetky vekové kategórie. Prechádzka v dejisku svetového pohára v lyžovani v Schaldmingu.

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu, sprievodcu CK, 1x ubytovanie, raňajky, poistenie proti insolventnosti.


Cena nezahŕňa: vstupy a komplexné cestovné poistenie, miestenku v prednej časti autobusu 10,00 EUR


Sprievodca: Bohuslav Gondár

Odporúčame


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Štajersko, Rakúske Alpy,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.22185


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.