0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Po stopách eucharistických zázrakov

Program:


1. deň:

okolo obeda odchod z Bardejova, non-stop jazda s bezpečnostnými prestávkami do Talianska,


2. deň:

ráno príchod do Orvieto – očarujúceho mestečka, bývalej pápežskej rezidencie, opradeného tajomným labyrintom jaskýň a tunelov s monumentálnou katedrálou, nazývanou Zlatou ľaliou katedrál, kde je uložený eucharistický zázrak. Po cca 3-hodinovej prehliadke polhodinový presun do Bolsena, kde sa udial eucharistický zázrak uložený v kostolíku sv. Kristíny na originálnych mramorových doskách. Každoročne sa tú koná liturgická slávnosť Božieho tela a ulice, ktorými procesia prechádza, sú posiate nádhernými kvetovými kobercami. Prehliadka mestečka a účasť na sv. omši, nasleduje ubytovanie v hoteli a nocľah.


3. deň:

po raňajkách cca 2-hodinový presun do Ríma, nasleduje účasť na požehnaní sv. Otca, potom prehliadka Vatikánu a antického Ríma. Cesta na ubytovaniev hoteli v okolí Ríma, neskorá večera, nocľah.


4. deň:

raňajky, tak presun cca 390 km do San Giovanni Rotondo, prehliadka mestečka, ktoré je známe kláštorom Santa Maria delle Grazie, kde od r. 1916 až do svojej smrti pôsobil františkánsky mních sv. Padre Pio, občianskym menom Francesco Forgione, známy najmä pre svoje stigmy, pomocou ktorých zázračne vyliečil mnoho ľudí od rôznych chorôb. Bol aj vynikajúcim spovedníkom. Ubytovanie v hoteli, večera a sv. omša, nocľah.


5.deň:

po raňajkách cca polhodinový presun do Monte San Angelo, rozprestrenom na vápencovej hore, kde sa podľa legendy v 5. stor. zjavil archanjel Michael, ktorý ukazoval na jaskyňu v hore a tlmočil Boží príkaz, aby sa jaskyňa premenila na kresťanský chrám. Potom pokračovanie v ceste do Lanciano, cca 200 km. Prehliadka Lanciano, presláveného prvým eucharistickým zázrakom, návšteva kostola sv. Františka s relikviami eucharistického zázraku. Ubytovanie v kláštore, večera, sv. omša, nocľah.


6.deň:

po raňajkách cca 280-kilometrová cesta do Assisy, prehliadka mesta Assisi, aj Baziliky sv. Františka a Baziliky sv. Kláry, voľný program, večer nočná jazda s bezpečnostnými prestávkami na Slovensko,


7. deň:

vo večerných hodinách návrat do Bardejova.


V cene:

doprava klimatizovaným autobusom, 4 x ubytovanie, 1 x raňajky, 3 x polpenzia, profesionálne sprievodcovské služby, duchovný doprovod, poistenie insolventnosti CK.


V cene nie je zahrnuté:

KCP Allianz 14,63 €, lístok na metro v Ríme, vstupy podľa programu.  


Trasa: BJ – PO – LE – PP – LM – RK - MT – ZA – PB – TN – TT – BA + ZVOZ: MI, SV, HE, VT, TV.


Zmena programu vyhradená. Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny je potrebný min. počet 35 platiacich účastníkov. CK si vyhradzuje právo zmeny poradia prehliadky.


Krajina: Taliansko, Vatikán,
Lokalita: Vatikán, Umbria, Lazio (Rím), Apúlia (Puglia),
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 17.21114


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.