0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Rím - večné mesto

Popis ubytovania:
RÍM - večné mesto (tal. la citta eterna)  

5-denný autobusový poznávací zájazd  


Spoznávanie veľkého množstva pamiatok na relatívne malom území a vychutnávanie atmosféry historických miest  

Pozývame vás do mesta ktoré počas svojej asi 2800 rokov dlhej existencie bolo sídlom starovekého Ríma, neskôr pápežských štátov, Talianskeho kráľovstva. Niekoľko tisícročná história a jednotlivé doby zanechali množstvo cenných a unikátnych pamiatok.

RÍM – to je láska na celý život a človek sa ho nevie nabažiť, ani keby ho navštívil každý rok. Atmosféra, horúca talianska krv, história, kultúra, umenie, móda – táto unikátna kombinácia nikdy nevyjde z módy. Rím je jedinečný z každého aspektu. 


PROGRAM ZÁJAZDU


1. deň (streda): 

odchod v popoludňajších hodinách (z Bratislavy cca o 16:00 h.), cesta nonstop cez Rakúsko


2. deň (štvrtok):

ráno príchod do RÍMA. Prehliadku začneme v hlavnom meste katolíckej cirkvi - vo VATIKÁNE. Pozrieme si Námestie a Baziliku sv. Petra (hrobky pápežov, fakultatívne výstup na kupolu), Ulicu zmierenia. V rámci osobného voľna možná návšteva Vatikánskych múzeí so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, prípadne vstup na Anjelský hrad. Podvečer odchod na ubytovanie (hotel v blízkom okolí Ríma).


3. deň (piatok):

po raňajkách pokračovanie v celodennej prehliadke Ríma: Bazilika sv. Jána v Lateráne a Sväté schody, baptistérium, Bazilika sv. Klementa (s hrobom sv. Cyrila), Bazilika sv. Petra v okovách, Bazilika S. M. Maggiore, Piazza Venezia s pamätníkom Victora Emanuela II., Pantheón, Trajánovo fórum, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum. Večer návrat na hotel, ubytovanie.


4. deň (sobota):

po raňajkách odchod do centra na prehliadku ďalších pamiatok: Piazza Navona, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Fontána di Trevi, obchodné ulice, osobné voľno. Presun metrom do Baziliky sv. Pavla za hradbami a navštívime aj strašidelné najdlhšie rímske Katakomby sv. Kalixta. Odchod z Ríma cca o 20:00 hod., cesta na Slovensko nonstop cez Rakúsko.


5. deň (nedeľa):

návrat domov v poludňajších hodinách.  


Odchod:

z Bratislavy, parkovisko pred Istropolisom o 16:00 hod.

Návrat:

do Bratislavy asi o 14:00 hod.


V cene je zahrnuté:

• doprava zájazdovým klimatizovaným autobusom

• 2x ubytovanie v 3* hoteli (2-, 3-lôžkové izby s vlastným príslušenstvom)

• 2x raňajky

• služby kvalifikovaného sprievodcu

• povinné zákonné poistenie voči insolventnosti


Možno doobjednať:

• 1-lôžková izba 46 €/pobyt

• miestenku v 1. polovici autobusu 7 €

• 1x večera (1. deň) 13 €

• komplexné cestovné poistenie (KCP) - Komfort 10,5 €/osoba; KCP - Plus 12,5 €/osoba


V cene nie sú zahrnuté:

vstupenky (ceny sú orientačné): Vatikánske múzeá 16 € (deti a mládež od 8 €); Dolná bazilika sv. Klementa 5 €; Kupola baziliky sv. Petra 7 € (výťah); Koloseum, Forum Romanum od 12 €; Klenotnica a Bazilika sv. Petra 6 €; Anjelský hrad 10 €; Rímske katakomby 8 €.

Odporúčame nákup turistickej karty Roma Pass za 36 €, platí 3 dni (ľubovoľné 2 múzeá a doprava na linkách metra A,B zadarmo, do ostatných múzeí zľavnený vstup).   


Poznámky:

• zájazd sa uskutoční pri min. počte účastníkov 35 osôb

• turisti sa pohybujú počas pobytu v Ríme zväčša pešo alebo metrom (1,5 €/1 lístok), nakoľko je zákaz vstupu turistických autobusov do centra Ríma

• poradie návštevy jednotlivých pamiatok môže byť zmenené 

• odchod z iných miest v prípade min. 10 prihlásených osôb - za príplatok: Nitra +7 €, Sereď +6 €,Trnava +5 €, Bratislava - bez príplatku  


Krajina: Taliansko, Vatikán,
Lokalita: Vatikán, Lazio (Rím),
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.21111


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.