0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Viedeň - Festival piva

PROGRAM:


Odchod zo Žiliny o 5,30 hod., možnosť nástupu po Bratislavu, príchod do Viedne. Pri okružnej jazde mestom získate prehľad o Viedni od jej počiatkov až do súčasnosti. Na Ringstrasse, ktorá obklopuje staré mesto uvidíte skvostné historické budovy ako Parlament, Radnicu, Operu, Hofburg, múzeá a pamiatky, ktoré sa striedajú s luxusnými palácmi. Prehliadku začneme pri Naturhistorische múzeu - bolo postavené v 2. pol. 19. st. na uschovanie a prezentáciu obrovských zbierok Habsburgovcov z prírodovedeckého kabinetu, nachádza sa v ňom viac ako 25 miliónov objektov, medzi nimi povestné a nenahraditeľné exponáty ako 25 tis. ročná Venuša z Willendorfu, obrovské skelety dinosaurov, veľká zbierka meteoritov, ohrozené a vyhynuté druhy zvierat a mnoho ďalších. Múzeum bolo ohodnotené ako jedno z 10 najlep- ších prírodovedných múzeí na svete.


Kunsthistorische múzeum patrí k najväčším a najvýznamnejším na svete. Honosná monumentálna stavba bola postavená v 19. st., špeciálne pre umelecké poklady Habsburgovcov. V týchto vzácnych zbierkach nájdete objekty a obrazy z čias Starého Egypta, cez Antiku až po koniec 18. st. Prehliadka jedného z múzeí – podľa záujmu


Hofburg – niekdajšia zimná rezidencia, dnes je časť sídlom rakúskeho spolkového prezidenta. Súčasťou Hofburgu je Klenotnica, jedna z najvýznamnejších zbierok svojho druhu na svete. Korunovačné insígnie, exkluzívne šperky a drahocennosti Habsburgovcov, ohromujúco vypracované ornáty rádu zlatého rúna a dalšie skvosty nevyčísliteľnej hodnoty. Pokračovanie okolo reprezentačnej budovy Opery cez Kärtner k Štefánskemu dómu – gotický symbol Viedne, ktorý kaž- dého očarí svojou impozantnosťou a mystikou..


Presun do Prátra - účasť pivných slávnostiach OKTÓBERFEST


Slávnosti piva, pomenované po mníchovskom vzore Wiener Wiesn sa budú konať na Cisárskej lúke v Prátri. O dobrú ná- ladu sa postará rakúske pivo, domáce špeciality, viedenské víno a vynikajúci sprievodný program. Otvorený bude vínny stan a dva pivné stany, na občerstvenie sú pripravené viedenské rezne, párky, pečené prasiatka, ovarové kolená, chleby s pomazánkou, cisársky trhanec, praclíky, klobásy a mnoho ďalších dobrôt...

Z hudby sa môžete tešiť na živé vystúpenie spevákov ľudovej a populárnej hudby, typickú viedenskú hudbu, tzv. šramlovku, ale aj na diskotékové hity.


V rámci voľného času môžete navštíviť múzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde sa vám predstaví viac ako 65 figurín, exponáty sú interaktívne, posedíte si na gauči pri Zigmundovi Freudovi či Márii Terézii, zahráte na bubny so skupinou Queen... Ďalej uvidíte cisára Františka Jozefa, cisárovnu Sissi, kancelárku Merkelovú, kráľovnu Alžbetu, dalajlámu, Jozefa Haydna, Mozarta, jazdca formule 1 Nikiho Laudu, Nicol Kidmanovú, Johnyho Deppa, Angelinu Jolie, Michaela Jacksona, Elvisa Presleyho, Napoleona... Alebo využijete niektoré z viac ako 250 zábavných a akčných atrakcií, medzi nimi aj najstarší retiazkový kolotoč na svete. Najznámejšie je viedenské obrie koleso, z ktorého je úchvatný pohľad na celé mesto. O zábavu a napätie sa postará niekoľko autodromov, motokárskych dráh, trampolíny, domy hrôzy, lietajúci koberec, kabinet smiechu, bludisko, minigolf, Pratermuseum, Planetárium

O cca 18,00 hod. odchod na Slovensko

Pre skupiny ponúkame možnosť predĺženia zájazdu o 1 noc vo Viedni, autobus pristavíme na miesto podľa požiadavky. Pri odchode z iného miesta vyúčtujeme rozdiel v km.


Skupina nad 40 osôb – ďalšie 2 osoby zdarma


V cene je: doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK

Možný príplatok: poistenie, individuálne vstupenky


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Viedeň,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 23.20458


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.