0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Pútnický zájazd Lurdy, Padova - autobusom

7 dňový pútnický, autobusový zájazd do miest:

LURDY •  PADOVA

Francúzsko - krajina, kde sa už v 4. storočí rozšírilo kresťanstvo zásluhou sv. Denisa a sv. Eustacha. Zároveň z nej pochádza veľa svätcov, ktorých skutky a viera sú živé dodnes. Pravdivosť tohoto určite dokumentuje najmä najnavštevovanejšie pútnické mesto v Európe - LURDY, ktoré právom bolo nazvané “maják atómového veku“. V tomto mariánskom pyrenejskom meste sa v r. l858 zjavila Bernadette Soubirous Panna Mária. Mnohí pútnici sem prichádzajú s úmyslom nájsť pokoj a iné hodnoty, ktoré ponúka dnešný „uponáhľaný svet“.


Krajina: Taliansko, Francúzsko,
Lokalita: Lurdy, Padova, Nice,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 17.01955


Rámcový program zájazdu:

1.deň:
Odchod autobusu z Bratislavy v popoludňajších hodinách. Odchod nonstop jazdou s krátkymi občerstvovacími zástavkami do Rakúska a ďalej cez Taliansko do Francúzska.

2.deň: V dopoludňajších hodinách príchod do Francúzska na Ligurskú riviéru, 9 hodinová bezpečnostná prestávka v Nice, prehliadka centra mesta, možnosť kúpania v mori. Večer odchod nonstop jazdou do Lúrd.

3.deň:
V ranných hodinách príchod do pútnických Lúrd, celodenný náboženský program, prehliadky, modlitby, krížová cesta, popoludňajšia procesia, svätá omša. Vo večerných hodinách nezabudnuteľný  sviečkový sprievod. Nocľah.

4.deň:
Po raňajkách druhý deň náboženského programu na týchto posvätných miestach, návšteva rodného domu sv. Bernadety, komplexu bazilík, jaskyne zjavenia, podzemnej baziliky Pia X., nocľah.

5.deň: Po raňajkách tretí deň náboženského programu na týchto posvätných miestach. Popoludní odchod z Lúrd nočnou jazdou cez Narbonne, Montpellier a Nimes do Padovy.

6.deň:
Predpoludním príchod do Padovy,  prehliadka baziliky sv. Justíny a baziliky  sv. Antona. Bazilika sv. Antona je označovaná ako jedna z najimpozantnejších pútnických kostolov kresťanstva. Nachádza sa tu hrobka sv. Antona a ako relikvia jazyk tohoto svätca, ktorý zostal po otvorení hrobu neporušený. Vo večerných hodinách odchod nonstop jazdou do Bratislavy.

7.deň:
Predpokladaný príchod do Bratislavy  v dopoludňajších hodinách.

V cene je zarátané:

Doprava autobusom zn.Mercedes, 2x hotelové ubytovanie s raňajkami, prehliadky miest, sprievodca, kňaz

Možné príplatky:

Dokúpenie večere – 10 €/1 večera, komplexné cestovné poistenie Štandard 1,70 €/deň; Plus 2,30 €/deň

Poznámka:

CK si vyhradzuje právo zmeny programu. S 3-dňovým pobytom v Lurdoch.

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.