0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Salzburg a jazero Traunsee

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) .Popoludní prídeme do Salzburgu, očarujúceho barokového mesta, ktoré bolo v roku 1997 vyhlásené medzinárodnou organizáciou UNESCO za svetové kultúrne dedičstvo. Naše zoznámenie sa Salzburgom začneme prechádzkou krásnymi záhradami zámku Mirabell. Pôjdeme okolo Mozartovho domu, kde génius býval, aj okolo jeho rodného domu cez slávnu Getreidegasse, na Univerzitné námestie aj k barokovému Dómu na Chrámovom námestí. Pokiaľ bude dostatočne vysoká hladina vody na Salzachu, zakončíte deň plavba po rieke, kde nastúpime na jednu z presklených lodí, svojím dizajnom vo svete unikátnym, aby sme mohli objavovať starobylý Salzburg počas cca 40 minútovej plavby (v cene karty). Večer sa pôjdeme ubytovať.

2. deň:
Po raňajkách navštívime zámok Hellbrunn (v karte) - renesančné víkendové sídlo arcibiskupa Markusa Sittikus. Počas prechádzky zámockou záhradou sa aj my staneme jeho hosťami a budeme sa baviť rovnako ako hostia pred 400 rokmi rôznymi vodnými triky, senzáciami a prekvapeniami. Po prehliadke pôjdeme do centra Salzburgu a pozemnou lanovou dráhou (v karte) vyjdeme na pevnosť Hohensalzburg. Výhľad z pevnosti berie dych a my sa prejdeme zachovaným stredovekým hradom v celej Európe. Potom už budeme mať dostatok času, aby sme maximálne využili všetky výhody Salzburskej karty. Nemali by sme si nechať ujsť návštevu Mozartovho rodného domu, môžeme navštíviť katakomby sv. Petra, Festspielhaus, rezidenčnú galériu i niektoré múzeá. Atmosféru Salzburgu si najlepšie vychutnáme pri šálke lahodnej kávy s pravou ručne vyrábané Mozartovou guľou u Fürst. Záujemcovia môžu navštíviť aj najväčší pivovar na svete Stiegl a tiež ochutnať vzorky miestnych pív (miestna doprava aj vstup karte). Večer sa vrátime na ubytovanie.

3. deň:
Po raňajkách pôjdeme k najhlbšiemu rakúskemu jazeru Traunsee, na ktorého severnom konci sa nachádza Gmunden, preslávený gmundenskou keramikou, ktorá sa stala značkou celej Rakúsko-Uhorskej monarchie. Najskôr sa pozrieme do predajne tejto slávnej keramiky s presláveným zeleným vzorom a potom sa už budeme venovať prehliadke stredovekého centra mesta, bývalej rezidencie stredoeurópskej šľachty, kde možno budeme počuť aj keramickú zvonkohru na radnici. Kávu si vychutnáme na nádvorí jednej z najromantickejších historických stavieb Rakúska, vodného zámku Orth, ktorý je s pevninou spojený 123 m dlhým mostom. A zvlášť impozantný obraz poskytuje Gmunden ,pri pohľade z lode plávajúcej po jazere, ktorým sa aj my pokocháme. Do Bratislavy sa vrátime v neskorých večerných hodinách.

Poznámky a informácie:
SALZBURG (UNESCO) - HELLBRUNN - GMUNDEN - ORTH

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom ,2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách, 2x raňajky, sprievodcovské služby .

Cena nezahŕňa:
príplatok za jednolôžkovú izbu 24,-€, 2 x večere 29,-€,Salzburská karta (24 hodín) 32,-€, komplexné cestovné poistenie.


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Horné Rakúsko, Salzbursko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 22.18713


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
31.8.2018 - 2.9.2018 Raňajky 3 dni 199€ Rezervovať