0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Zámok Schönbrunn - plavba loďou po Dunaji

Popis:
Dobrodružná plavba z Bratislavy do Viedne, ktorá je spojená s prehliadkou letného sídla Habsburgovcov a návštevou Schönbrunnskej ZOO (jednej z najväčších európskych ZOO s rôznymi atrakciami).

Program:

1. deň:
Výlet loďou začneme v Bratislave cca o 09:00 h, nalodíme sa na rýchloloď do Viedne. Počas plavby sa preplavíme cez plavebné komory vo Freudenau a vychutnáme si prírodné krásy Dunaja a jeho okolia. Po príchode do Viedne sa presunieme miestnou dopravou do zámku Schönbrunn (Krásna studňa), letného sídla Habsburgovcov. Prehliadka reprezentačných miestností, ktoré obývali osobnosti ako Mária Terézia, cisár František Jozef I. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou, prezývanou Sissi. Ďalej prehliadka írskej záhrady s bludiskom, záhrady korunného princa a Gloriette. Ak vás neláka sláva cisárskeho dvora, pozývame vás do sveta Schönbrunnskej ZOO, domova pre viac ako 4 000 zvierat zo všetkých kontinentov sveta a po berlínskej ZOO jedinej v celej Európe, kde môžete vidieť obrovské pandy (Yang Yang  a Long Hui). Cez deň budete mať príležitosť uvidieť kŕmenie orangutanov, afrických slonov, tučniakov, austrálskych koál, supov, nazrieť do ríše dravých piraní, zažiť tropickú búrku dažďového pralesa. Zostane čas aj na ochutnanie slávnej Sachertorte so šálkou viedenskej kávy a pre tých s väčším apetítom príležitosť na pravý Wiener Schnitzel a pohár dobrého rakúskeho vína. V poobedných hodinách sa presunieme späť do prístavu, nalodíme sa a preplavíme do Bratislavy. Návrat do Bratislavy cca o 19:00 hod.  

 

Doprava:
Lodná.

Cena zahŕňa:
Plavbu loďou, sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
Vstupy, miestnu dopravu vo Viedni, cestovné poistenie.

Upozornenie:
Zmena programu vyhradená.

Vedeli ste, že
zámok má 1440 miestností a 200 kuchýň, z toho je však sprístupnených iba 45. Vnútorné vybavenie je v rokokovom štýle s ornamentmi z 14 karátového zlata. Známok má niekoľko známych miestností, napríklad Zrkadlový sál, kde hrával ako šesťročný Wolfgang Amadeus Mozart. V miestnosti zvanej Vieux-Lacque zasadal vo svojich  časoch Napoleon. V Modrom čínskom salóne ako už bolo spomenuté podpísal Karol I. svoju abdikáciu a tým aj koniec monarchie. Vo Veľkej galérii zasadal v rokoch 1814-1815 Viedenský kongres a dnes sa tu konajú pri zvláštnych príležitostiach štátne audiencie. Okrem zámku sa v areáli nachádza aj rozľahlý park so zámockými záhradami a fontánami, najstaršia zoologická záhrada na svete, záhrada plná bludísk a hier, múzeum povozov z čias monarchie, skleníky s botanickými exponátmi Palmový dom (Palmenhaus) a Púštny dom (Wustenhaus) a krásny altán a kaviareň Gloriette.


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Viedeň,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 22.18673


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.