0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Autobusový zájazd do Toskánska

Program zájazdu:

1. deň

Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách.

2. deň

Ráno príchod do Pisy, známej najmä vďaka šikmej 58 metrov vysokej veži Torre Pendente - ktorá je tiež jedným zo symbolov celého Talianska. Prehliadka mesta: Piazza dei Miracoli, zaradeného medzi pamiatky UNESCO, kde sa nachádza šikmá veža, úchvatná katedrála a Baptistérium – krstiteľnica sv. Jána, ktorá je svojou výškou viac ako 50 m najväčšou krstiteľnicou v Taliansku. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania v mori, prípadne ochutnávka miestnych vín.  Presun na ubytovanie.

3. deň

Po raňajkách návšteva prekrásneho stredovekého mestečka San Gimignano, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Prehliadka centra mesta s Bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm, Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. Neskôr presun do historickej Sieny – jedného z najpoetickejších talianskych miest. Prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo.  Vo večerných hodinách ubytovanie.

4. deň

Po raňajkách presun do Florencie. Prechádzka mestom zahŕňa Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio, Dómske námestie s katedrálou Duomo - 4. najväčšou katedrálou na svete, Galeriu Uffizi so zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela, Giotta, Caravaggia a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami, katedrálu Santa Maria del Fiore, Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno. Večer sa prejdeme na Michelangelovo námestie, odkiaľ si vychutnáme nádhernú vyhliadku na toto mesto - kolísku talianskej renesancie. Odchod z Florencie na Slovensko vo večerných hodinách.

5. deň

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom

• ubytovanie na 2 noci s raňajkami

• prehliadky podľa programu bez vstupov

• zákonné poistenie v znení zákona 281/2001 Zb.z

 

V cene nie je zahrnuté: 

• komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni KOOPERATIVA 1,33 € / deň do 65 rokov, 2,66 € / deň nad 65 rokov, 1,06 € / deň dieťa do 15 rokov)

• prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie)

• miestenka v autobuse (môžete si zvoliť presné miesto) - 9 € / osoba

• príplatok za jednolôžkovú izbu 40 €

• odporúčané vreckové min. 80 € na osobu


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Toskánsko (Florencia),
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.18162


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
16.5.2018 - 20.5.2018 Raňajky 5 dní 165€ Rezervovať
26.9.2018 - 30.9.2018 Raňajky 5 dní 165€ Rezervovať