0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Poznávací zájazd - Pobaltie a Helsinki de Luxe

Hľadáte exotické turistické ciele v Európe? Potom neváhajte a poponáhľajte sa s nami do trojice pobaltských republík. Hoci sú Litva, Lotyšsko a Estónsko od mája 2004 členmi EU, mnoho ľudí si ich stále spája predovšetkým so sovietskou minulosťou. Predovšetkým centrá najväčších miest Pobaltia sú však dnes novotou žiariace metropoly západoeurópskeho vzhľadu.


Krajina: Fínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva,
Lokalita: Vilnius, Tallin,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.01672


1. deň: Ráno odlet z Bratislavy cez Prahu do Vilniusu. Najskôr nás čaká krátky prejazd do národného parku Trakai so slávnym ostrovným hradom, ktorý bol centrom stredovekej Litvy. Po jeho fakultatívnej prehliadke ubytovanie a večera v hoteli Trasalis, susediacim s moderným aquaparkom a balneoprevádzkou (masáže, kúpele).

 

2. deň: Po raňajkách sa vydáme autobusom ku geografickému stredu Európy, ktorý leží kúsok na sever od Vilniusu. Potom sa vrátime do hlavného mesta Litvy - Vilniusu (UNESCO). Obed. Počas popoludňajšej prehliadky uvidíme aj gotický kostol sv. Anny a klasicistickú katedrálu, od ktorej vystúpime na Gediminasov vrch s osmibokou vežou. Navečer dorazíme na východ Litvy na ubytovanie (2 noci).

 

3. deň: Z prístavu Klaip?da sa preplavím trajektom na polostrov Kurská kosa (UNESCO), nazývaný tiež „Baltská Sahara“. Prejdeme sa po piesočných dunách, navštívime „Vrch Čarodejníc“ s vyrezávanými drevenými sochami, uvidíme pôvodné rybárske dedinky so svojráznymi domčekmi. Za dobrého počasia sa vykúpeme v Baltickom mori. Návrat na ubytovanie a večeru do Klaip?dy.

 

4. deň: Ráno sa vydáme na prechádzku do prímorského letoviska Palanga. Popoludní vyrazíme na sever Litvy ku „Krížovému vrchu“, pútnemu miestu s desiatkami tisíc krížov. Navečer prejazd do Lotyšska. Ubytovanie a večera v centre Rigy.

 

5. deň: Počas pobytu v hlavnom meste Lotyšska - Rige (UNESCO) uvidíme gotický dom Černohlavcov, trojicu domov Traja bratia a secesnú štvrť. Prezrieme si aj Dóm, kostol sv. Petra a medzivojnový pamätník Slobody. Odporúčame obed v kvalitných reštauráciách siete LIDO. Potom sa vydáme na cestu do poslednej pobaltskej krajiny - Estónska. Nocľah v Tallinne (2 noci).

 

6. deň: V národnom parku Lahemaa, ležiacom na brehu Fínskeho zálivu sa prejdeme severskou prírodou s rašeliniskami a s bludnými balvanmi. Obed v štýlovej reštaurácii. K večeru návrat na ubytovanie do Tallinnu

 

7. deň: Prehliadka hlavného mesta Estónska - Tallinu (UNESCO). Prejdeme sa historickým centrom okolo zachovalých hradieb, po dláždených uličkách a Radničnom námestí s gotickými budovami radnice a radničnej lekárne. Vystúpime aj na hradné návršie Toompea s jeho dominantami kostolom Toomkirik a pravoslávnou katedrálou Alexandra Nevského. Odtiaľ sú pekné výhľady na mesto a prístav. Z neho odplávame popoludní cez Fínsky záliv do hlavného mesta Fínska - Helsínk. Krátka okružná jazda: zastavíme u moderného kostola Skalný chrám a pri Sibeliovom monumente - pamätníku najslávnejšieho fínskeho hudobného skladateľa. Uvidíme dejisko LOH 1952 - Olympijský štadión so sochou slávneho bežca Paava Nurmiho. Nocľah a večera v Helsinkách.

 

8. deň: Po raňajkách zájdeme na Senátne námestie s katedrálou Tuomiokirkko a navštívime pravoslávnu Uspenského katedrálu. Potom bude individuálne voľno pri ktorom sa môžu záujemcovia preplaviť na súostrovie a pevnosť Suomenlinna (UNESCO). Po poludní odjazd na letisko, večer prílet do Bratislavy.

 

 

 

Cena obsahuje: letenku Bratislava - Praha -Vilnius a Helsinky - Praha - Bratislava vrátane letiskových táx, dopravu autobusom (alebo mikrobusom - podľa veľkosti skupiny), trajekty na Kurskú kosu a späť a z Tallinnu do Helsínk, 7x ubytovanie v dvojlôžkovej izbe 3 - 4 * hotelov s raňajkami, 6x polpenziu (obed alebo večera), služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA K5C a poistenie proti úpadku CK.

 

Cena neobsahuje: vstupné cca 30, - EUR, ďalšie neuvedené služby, tzn. okrem iného ďalšiu stravu.

 

Príplatky: jednolôžková izba: 250, - EUR, * letecké prípoje z/do Bratislavy: 92, - EUR.

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.