0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Poznávací zájazd - Tallinn a Helsinky

Navštívte s nami európske hlavné mesto kultúry 2011 - estónsky Tallinn. Spoznajte krásnu Estónsku prírodu na pobreží i ostrovoch. Vychutnajte si plavby trajektami aj prechádzky v jednom z najzachovalejších stredovekých centier v Európe. Mesto zažilo v poslednej dobe veľký rozmach predovšetkým v oblasti informačných technológií, niekedy sa mu preto prezýva „Baltské silicon valley“. Stredovekú krásu tallinnských uličiek vystrieda klasicistická a moderná architektúra Helsínk pri jednodennom výlete loďou cez Fínsky záliv.


Krajina: Fínsko, Estónsko,
Lokalita: Tallin,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.01671


1. deň: Ráno odlet z Bratislavy cez Prahu do Tallinnu. Po prílete sa presunieme do hotela, kde budeme celú dobu ubytovaní. Navečer prehliadka historického centra Tallinnu (UNESCO) s malebnými stredovekými uličkami, gotickými domami, radnicou a zachovanými hradbami. Na návrší Toompea si prezrieme pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského.

 

2. deň: Celodenný výlet do okolia Tallinnu s návštevou národného parku Lahemaa. Počas krátkych vychádzok v národnom parku uvidíme severskú  prírodu s rašeliniskami, bludnými balvanmi a rybárskymi dedinkami na brehu Fínskeho zálivu. Prehliadka niektorého zo zámočkov, ktorých sa v Estónsku nachádza niekoľko stoviek. Fakultatívne večera v štýlovej rybárskej reštaurácii. Večer návrat do Tallinnu, nocľah.

 

3. deň: Celodenný výlet loďou do Helsínk. Prehliadka centra mesta s radom klasicistických budov okolo senátneho námestia i pamiatok modernej architektúry mimo centrum (skalný kostol, hala Finlandia, Sibeliov monument, olympijský štadión). Fakultatívne návšteva múzea moderného umenia kiasma alebo plavba na súostrovie a pevnosť suomenlinna (UNESCO). Na spiatočnej ceste fakultatívne večera na lodi (pre jej pestrosť a výdatnosť odporúčame). Príchod do Tallinnu neskôr večer, nocľah.

 

4. deň: Celodenný výlet na najväčší estónsky ostrov saaremaa. Ostrov je vzdialená oblasť s tradičným štýlom života. Prezrieme si malebné dedinky na pobreží, veterné mlyny, niektorý z majákov a zachovaný biskupský hrad v mestečku kuressaare. Večer návrat do Tallinnu, fakultatívne večera na hoteli, nocľah.

 

5. deň: Dopoludnia možnosť individuálnych nákupov alebo návšteva skanzenu Rocca-al-Mare. Po poludní transfér na letisko, odlet cez Prahu do Bratislavy. Prílet vo večerných hodinách.

 

 

Cena obsahuje: letenku Bratislava - Praha - Tallinn a späť vrátane letiskových táx, na mieste dopravu podľa programu mikrobusom a MHD, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách v hoteli STANDARD s raňajkami, služby sprievodcu, cestovné poistenie UNIQA

 

Príplatky: jednolôžková izba: 92,-EUR. K5C a poistenie proti úpadku CK.

 

Cena neobsahuje: vstupné cca 30, - EUR, ďalšiu stravu.

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.