0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Florencia, Siena, Rím

Dovolenka sa takmer vždy spája s príjemnou klímou, jedlom a zaujímavými miestami. Tento zájazd má všetko. Tie najlepšie reštaurácie pre znalcov, kultúru a pamiatky, ktoré dodnes dokážu pohnúť každým, úžasné víno, ktoré nechcete pustiť z ruky, a umenie, ktoré nik nedokáže napodobniť. Zájazd pre ľudí, ktorí majú vkus a vôľu dozvedieť sa viac.

1. deň:
Pristaneme v údolí rieky Arno. Sadneme si v Relais na macchiato s domácou čokoládou a s fľaštičkou ružového Taittingera budeme pozorovať najväčšiu výstavu sôch pod holým nebom v Európe. Tu na Piazza Signoria upálili dominikánskeho mnícha Savonarolu (predtým ho humánne obesili) a tu stál vyše tristo rokov originál Dávida. Teraz tu stojí kópia a na originál sa stoja mnohohodinové rady. My čakať nebudeme, máme totiž objednaný vstup. Vyše päťmetrový gigant je dokonalý, každý sval a každá žila je na svojom mieste, Michelangelo bol génius! Toskánsko – to je najlepšie jedlo Talianska.

2. deň:
Aj keď ste boli v Siene desaťkrát, povedzte, navštívili ste niekedy centrum Contrady? Každá zo 17 štvrtí je iná. Tu si porozprávame o konských bláznivých pretekoch Palio, kde je jedno, či jazdec padne z koňa, lebo vyhráva nie jazdec, ale kôň. Ten, kto vyhrá, vypláca peniaze tým, čo prehrali, no oslavuje najmenej tri mesiace. Je to obrovská pocta. Dáme si cafe na Piazza del Campo a potom interiér pruhovanej bielo-čiernej katedrály, na ktorom sa pracovalo vyše 600 rokov – interiérom Siena s prehľadom víťazí nad Florenciou. Dóm svätej Kataríny. Opátstvo z 11. storočia v srdci prírody. Mnoho rokov tu pobýval Galileo Galilei, ktorý mníchov vyučoval matematiku. Nikto nepochybuje, že najlepšie Chianti Classico pochádza z týchto viníc.

3. deň:
Pešia prehliadka Florencie a čas na vychutnávanie si mesta. Bronzové dvere do raja od Lorenza Ghibertiho sú nielen vstupom do Krstiteľnice, ale raným vstupom do renesancie. Prehliadka symbolu mesta, slávnej katedrály s nádhernou Brunelleschiho kupolou zvonku aj zvnútra. Campanila od geniálneho trpaslíka Giotta. Individuálne prechádzky, alebo máme pre Vás fakultatívny návrh. Viete o tom, že sa dá z galérie Uffizi prejsť na druhú stranu rieky až k Palazzo Pitti tak, aby Vás nikto nevidel a Vy ste videli všetkých? Áno, šípite správne, že takto, tajnou chodbou chodila rodina Medici. A teraz Vás tadiaľ prevedieme my. Chodbu navrhol architekt Vasari, ktorý je pokladaný za prvého kunsthistorika na svete, napísal životopisy slávnych umelcov Florencie a bol to on, kto prvý raz vyslovil termín – renesancia.

4. deň:
Prenajatou dopravou krížom cez Umbriu do mesta uloženého na vrchole tufovej skaly, ktoré založili Etruskovia. ORVIETO pred 2 300 rokmi dobyli Rimania a v polovici 13. storočia tu päť rokov učil Tomáš Akvinský. Prehliadka vraj najkrajšišho gotického chrámu Talianska, Duomo, katedrála zasvätená Panne Márii s freskami od Fra Angelica, ktoré sú bezmála o sto rokov staršie než tie Michelangelove. Príchod do večného mesta.

5. deň:
Prázdniny v Ríme. Romulus a Remus založili na siedmich kopcoch mesto, ktorému možno právom patrí prívlastok „večné“. Koloseum, Fontána di Trevi, Španielske schody, Forum Romanum, Pantheon. Baziliky, katedrály, paláce, gladiátori. Deň nabitý poznaním a dojmami.

6. deň:
VATIKÁN: chrám a Námestie svätého Petra, Sixtínska kaplnka. Celý deň strávime potulkami po neuveriteľnom Vatikáne. Jedno z najdôležitejších miest kresťanského sveta, centrum katolíckej viery. Švajčiarska garda, príbehy starých pápežov, mesto v meste, ktoré Vás ohromí. Hrobka Jána Pavla II. Nad Rafaelovými maľbami aj pri jeho hrobe sa zamyslíme, či je lepší Rafael alebo Botticelli. Pri Aperol Spritzi zasa, či je Michelangelo sochár, maliar alebo architekt.

7. deň:
Transfer na letisko a odlet domov.

Cena zahŕňa:

medzinárodnú letenku, ubytovanie 3 x v 3* a 3 x v 4* hoteloch, raňajky, prenajatú dopravu, slovenského sprievodcu, najlepšie poistenie proti insolventnosti, asistenčné služby CK, prehliadku Florencie a Ríma, rezervácie a poradenstvo pri výbere michelinovských reštaurácií

Cena nezahŕňa:

letiskové poplatky, inú stravu, vreckové, vstupné do pamiatok a atrakcií


Krajina: Taliansko, Vatikán,
Lokalita: Vatikán, Umbria, Toskánsko (Florencia), Lazio (Rím),
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.16058


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať
1.12.2017 - 7.12.2017 Raňajky 7 dní 1580€ Rezervovať
26.3.2018 - 1.4.2018 Raňajky 7 dní 1650€ Rezervovať
7.5.2018 - 13.5.2018 Raňajky 7 dní 1580€ Rezervovať
22.7.2018 - 28.7.2018 Raňajky 7 dní 1620€ Rezervovať
1.8.2018 - 7.8.2018 Raňajky 7 dní 1620€ Rezervovať
8.10.2018 - 14.10.2018 Raňajky 7 dní 1580€ Rezervovať