0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Po stopách Habsburgovcov

Schonbrunn
Zámok Schönbrunn je bývalé letné sídlo cisárskej rodiny Habsburgovcov. V široko rozvetvených miestnostiach zámku je možné vybrať si z viacerých prehliadok – dlhších alebo kratších: prehliadky vedú rovnako do súkromných komnát, ako aj do reprezentatívnych a vzácnym nábytkom zariadených salónov. K tomu patria taktiež  apartmány cisára FrantiškaJozefa  a jeho manželky Alžbety (Sissi) z druhej polovice 19. storočia a nádherné apartmány  cisárovnej Márie Teréziezariadené v rokokovom štýle. Srdcom zámku je „Veľká galéria“ (Große Galerie), jedna z najvzácnejších rokokových slávnostných siení, v ktorej sa konali bály, audiencie a iné dvorné podujatia.

Hofburg
Hofburg je niekdajšia zimná rezidencia cisárskej rodiny Habsburgovcov, ktorú užívali viac ako 600 rokov. Dnes je jedna časť sídlom úradu rakúskeho spolkového prezidenta. Z druhej časti zámku je spravené múzeum pre turistov. Návštevník zámku môže nahliadnuť do apartmánov cisárskej rodiny, ktoré vypovedajú o lesku Habsburskej monarchie. K nahliadnutiu je cisárova audienčná komnata, pracovňa a spálňa. V komnatách cisárovnej je možnosť obdivovať všetko, čo patrilo ku krásnej Sissi - od telocvične až po originálne kúsky šiat a drahých šperkov.   Katedrála svätého Štefana (nemecky Stephansdom) vo Viedni je jedna z najvýznamnejších rakúskych gotických pamiatok, súčasne tiež symbol Viedne. Je sídlom rímsko-katolíckeho arcibiskupa. V hlavnom kostole sa nachádza celkovo 18 oltárov, okrem nich je tu však aj mnoho rôznych kaplniek. Najznámejšími oltármi sú Vysoký oltár a Novomestský oltár. Pod Dómom sv. Štefana sú katakomby. Našli sa tu kosti viac ako 11 000 ľudí. Priamo do katakomb sa pochovávalo počas čierneho moru v rokoch 1735 – 1783.

*Program:
1. Odchod TO AS: 06:00 hod., NR AS: 07:00 hod.

2. Návšteva zámku Schönbrunn, prehliadka paláca podľa zvoleného okruhu, prehliadka írskej záhrady s bludiskom, Glorietu, v prípade záujmu alternatívne návšteva Zoologickej záhrady. 

3. V popoľudňajších hodinách autokarová okružná prehliadka Viedne a presun do centra mesta, pešia prehliadka historického centra so sprievodcom, smerom k zámku Hofburg.

4. Individuálna návšteva zámku Hofburg, alternatívne voľno v centre cca 2 hod.

5. Odchod z Viedne: 18:00 hod.

 

*Zmena programu vyhradená.


Krajina: Rakúsko,
Lokalita: Viedeň,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 23.13469


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.