0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Dolce Vita Kalábria s pobytom pri mori

Program

1. deň:
Odlet z Bratislavy do Lamezia Terme, transfer do hotela, ubytovanie a večera.

2. deň:
Raňajky. Presun autobusom po tzv. „Fialovom pobreží“ do Reggio di Calabria.  Potúlame sa nákupnou ulicou Corso Garibaldi, prezrieme si baziliku zasvätenú Panne Márii a staroveký hrad. Na ceste domov nás očarí mýtické miesto Scilla. Prechod cez rybársku štvrť Chianelea. Ubytovanie, večera.

3. deň:
Raňajky, individuálne voľno, prípadne fakultatívny výlet na Liparské ostrovy, návšteva ostrova Vulcano, kúpanie v sírnych prameňoch ostrova, alebo na pláži s čiernym pieskom, plavba na ostrov Lipari, prehliadka hlavného mesta súostrovia, prípadne okružná jazda autobusom okolo ostrova, ostrov Stromboli, individuálne voľno, možnosť kúpania. Návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Presun trajektom na Sicíliu.  V meste Taormina uvidíme nádherné paláce a elegantné kaviarne. Z grécko - románskeho amfiteátra sa pokocháme výhľadom na Etnu. Ubytovanie, večera.

5. deň:
Raňajky, individuálne voľno na pláži. Popoludní sa presunieme na vyhliadku nad Capo Vaticano, kde nás uchváti krásny pohľad. V mestečku Pizzo si pochutnáme na zmrzline tartufo, navštívime jaskyňu „Piedigrotta“ a Castello Murat. Presun do mesta Tropea, kde ochutnáme miestne špeciality: ostrú salámu „nduje“, olivový olej a ďalšie. Ubytovanie, večera.

6. deň:
Raňajky. Presun na iónsku stranu Kalábrie, kde navštívime stredoveké mestečko Gerace s najväčšou románskou katedrálou v Kalábrií. Okrem katedrály si prezrieme pozostatky normanského hradu, kostol sv. Františka z 13. storočia a ďalšie zaujímavosti. Po návrate individuálne voľno, kúpanie, večera.

7. deň:
Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori, alebo fakultatívne návšteva najväčších miestnych trhov v Tropei, večera.

8. deň:
Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori. Transfer na letisko, odlet späť do Bratislavy.  

Ubytovanie
7x v hoteli 3*

Strava
7x polpenzia

Doprava
Letecky a počas pobytu autobusom.

Upozornenie
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Kalábria, Sicília, Liparské ostrovy,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.13029


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.