0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Izrael, city break Tel Aviv

Program

1. deň:
Odlet z Európy, prílet to nádherného mesta Tel Aviv. Transfer z letiska do oblasti Netanya, ktorá je vzdialená cca 30 km severne od Tel Avivu. 14 km pláží robí z mesta vyhľadávanú turistickú destináciu. Mesto je zároveň známe vysokým zastúpením imigrantov z USA, Kanady a Veľkej Británie.

2. deň:
Po raňajkách sa vydáme na Olivovú horu a vychutnáme si výhľad na Zlaté mesto Jeruzalem. Navštívime nádhernú Getsemanskú záhradu s takmer dvetisícročnými olivovníkmi a s Bazilikou agónie (Bazilika národov), kde sa Kristus modlil a bdel celú noc, než ho zatkli a ukrižovali. Podľa tradície východnej ortodoxnej cirkvi je záhrada Getsemanská miestom, kde zaspala Ježišova Matka. Nachádza sa tam pravoslávny kostol, ktorý skrýva prázdny hrob Panny Márie (nie je tam pochovaná). Záhrada bola významným kresťanským pútnickým miestom raných kresťanských pútnikov. Presunieme sa do Starého mesta, prejdeme si krížovú cestu, Chrám božieho hrobu až prídeme k známemu Múru nárekov. Múr je pozostatkom západnej časti vonkajšej hradby, ktorá ku konci obdobia druhého jeruzalemského chrámu obklopovala Chrámovú horu. Dnes je to najposvätnejšie miesto Židov a zároveň miestom smútku nad zničením Chrámu. K Múru nárekov prichádza mnoho pútnikov z celého sveta, aby tu vyslovili svoje modlitby, ktoré zároveň, napísané na kúsku papiera, vkladajú do štrbín múru. Navštívime najsvätejšie miesto na Zemi – Golgotu, čo v preklade znamená Lebka. Je to miesto na ktorom bola 3. apríla roku Pána 33 ukrižovaná nekonečná Láska - Bohočlovek Ježiš Kristus. Poloha Golgoty sa traduje od staroveku. Podľa starej kresťanskej tradície, ktorú spomína už v 3. storočí Origenes, odvolávajúc sa na staršiu tradíciu židovskú, Spasiteľov Kríž bol vztýčený nad lebkou (hrobom) prvého človeka – Adama. Skalná hora Golgota bola neskôr zabudovaná do vnútra Baziliky Božieho Hrobu, v ktorej sa dodnes nachádza. V súčasnosti zo skalnej hory Golgoty zostal asi 7 m dlhý, 3 m široký a 4, 80 m vysoký kus skaly. Pôvodne pravdepodobne pripomínala ľudskú lebku a preto bolo toto miesto nazvané Lebka – Golgota. Poslednou zastávkou bude Chrám narodenia pána v Betleheme, ktorý je postavený nad miestom narodenia Ježiša. Jedná sa o najdlhšie neprestajne fungujúci kostol na svete.  

3. deň:
Po skorých raňajkách sa vydáme do mesta Nazareth, kde si pozrieme Kostol Zvestovania pána. Cesta nás ďalej povedie do mesta Kána Galilejská, kde Ježiš vykonal svoj prvý zázrak a premenil vodu na víno. Najväčším lákadlom dňa bude návšteva okolia Galilejského jazera, ktoré je sopečného pôvodu, nachádza sa 212 m pod hladinou mora, zo severu na juh je dlhé asi 21 km a široké maximálne 13 km. Je to jedno z najmalebnejších miest vo Svätej zemi. V prípade záujmu fakultatívne možná plavba po jazere. Presunieme sa do bývalého Ježišovho pôsobiska Capernaum, kde sú dodnes ruiny miestnej synagógy, Mensa Christi. Navštívime mesto Tabgha, miesto kde Ježiš urobil zázrak rozmnoženia rýb a chleba, nasleduje Hora blahoslavenstiev, odkiaľ Ježiš kázal svojim nasledovníkom.

4. deň:
Po raňajkách sa vydáme do mesta Tel Aviv, ktoré je známe i ako „biele mesto“ (UNESCO) a navštívime starú časť Jaffa s reštaurovaným starým prístavom a kostolom sv. Petra. Následne nás čaká transfer na letisko a odlet do Viedne.  

Ubytovanie
3* hotel

Strava
Polpenzia.

Upozornenie
Odporúčame vhodné oblečenie – plecia a kolená by mali byť vždy zahalené.

Doprava
Letecká.


Krajina: Izrael,
Lokalita: Jeruzalem, Betlehem, Capernaum, Nazareth, Tabgha, Tel Aviv, Jaffa, Kana, Netanya,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.13013


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.