0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Paríž a romantické zámky

Program

1. deň:
Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat, odlet do Paríža (UNESCO), ubytovanie. Počas pešej prechádzky sa nám odkryje Place de la Concorde, Place Vendôme, Hotel Ritz, kostol La Madelaine, Opera. Po slávnom bulvári Champs- Elysées sa presunieme okolo Víťazného oblúka k najznámejšiemu parížskemu symbolu – Eiffelovej veži. Z výšky si vychutnáme pohľad na Paríž, mesto, ktoré nikdy nespí. Odchod na ubytovanie.

2. deň:
Raňajky, čaká nás deň v ríši snov a romantiky. Zámok, ktorý Napoleon I. nazval „dielom storočí“, viac ako nádherný – Fontainebleau (UNESCO). Jeden z najpopulárnejších zámkov, bývalé letné sídlo francúzskych kráľov. Odhalíme jeho zákutia a komnaty, poprechádzame sa parkom, pokocháme sa pohľadom na veľký počet vodných plôch a záhradných pavilónov. Popoludní návšteva najprepychovejšieho zámku svojej doby Château de Vaux–le-Vicomte. Zámok najmocnejšieho dvorného finančníka Foqueta bol vzorom pre architektúru zámku a záhrad vo Versailles. Jeho lesk a krása nakoniec spôsobili aj jeho pád - Ľudovít XIV. nechal Fouqueta uväzniť, zámok skonfi škoval a slávnych architektov nechal vypracovať návrh na svoj nový zámok. Návrat na ubytovanie.

3. deň:
Raňajky, celodenný výlet do Versailles (UNESCO), ktoré je neodmysliteľne spojené s obdobím baroka, absolutizmom a Ľudovítom XIV. Bývalé kráľovské sídlo, považované za vrchol barokovej architektúry. Často býval napodobňovaný, no kópie nikdy nedosiahli kvalitu originálu. Je symbolom vlády a moci muža, ktorý sa sám nazýval Kráľ Slnko. Po návrate do Paríža fakultatívne vyhliadková plavba po Seine. Návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, pokračujeme v pešej prehliadke. Na ostrove Cité sa budeme venovať parížskej architektúre stredoveku - Notre Dame, kaplnka Sainte-Chapelle. Slávna obrazáreň Louvre. Transfer na letisko, odlet z Paríža, transfer do Bratislavy.

Ubytovanie
3x v hoteli 3*

Strava
3x raňajky

Doprava
Letecky.

Upozornenie
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.


Krajina: Francúzsko,
Lokalita: Paríž a okolie,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.12997


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.