0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Filmový Rím

4-dňový letecký zájazd

 

Program:

1. deň:

Odchod z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Ríma. Po prílete do Ríma transfer do hotela. Z hotela sa metrom prepravíme do filmových štúdii Cinecittá, tzv. „Holywoodu na Tibere“. Miestny sprievodca nás povodí po miestach, kde sa realizovalo viac ako 3 000 filmových projektov, od nedávnych kasových trhákov ako napr. film Umučenie Krista, režírovaný Melom Gibsonom, či film Gangy v New Yorku s Leonardom di Capriom a Cameron Diaz až po filmové klasiky, akými sú film Kleopatra s Liz Taylor v hlavnej úlohe, či množstvo Felliniho filmov. Poprechádzame sa po historických priestoroch, kde v sále „Fellini“ sám slávny taliansky režisér sledoval svoje filmy pred ich premiérou.  Návrat do hotela. Po príchode do hotela si pozrieme film Prázdniny v Ríme, aby sme sa pripravili na ďalší deň plný filmových dobrodružstiev.


2. deň:

Dnes sa s miestnym sprievodcom vydáme po stopách princeznej Ann (Audrey Hepburn) a Joa Bradleyho (Gregory Peck) na miesta, kde sa natáčal kultový film Prázdniny v Ríme.  Spoznáme Baziliku Santa Maria in Cosmedin, kde Joe vystrašil princeznú Ann tým, že predstieral stratu ruky v Ústach pravdy. Ďalej si prezrieme Forum Romanum, námestie Piazza Venezia, Palazzo Colonna, či ulicu Via Stamperia, kde sa na čísle 85 nachádzalo kaderníctvo, v ktorom si princezna nechala ostrihať vlasy. Po filmových potulkách návrat do hotela.  Večer si spoločne pozrieme film La Dolce Vita.


3. deň:

S novým dňom je tu nový film. Dnes sa s miestnym sprievodcom ocitneme na miestach, kde sa natáčal Felliniho film La Dolce Vita s Anitou Ekberg a Marcellom Mastroiannim v hlavnej úlohe. Poprechádzame sa po Via Veneto, podľa ktorej boli v štúdiách Cinecitta pre účely filmu vytvorené kulisy, kopírujúce skutočnú ulicu do najmenšieho detailu. Spoznáme Fontánu di Trevi, kde sa odohrávala jedna z najslávnejších scén vo filmovej histórii ako i ďalšie známe filmové lokality - Vatikán, Piazza del Popolo atď.  Popoludní navštívime monumentálny cintorín Verano, kde sú pochovaní mnohí velikáni talianskeho filmu - Mastroianni, Rossellini, De Sica, Sordi a podobne. Návrat do hotela.


4. deň:

Dnešný deň môžeme využiť na individuálne pátranie po stopách filmových hviezd a filmových miest, alebo na nákupy a oddych pri dobrom jedle, či káve. Transfer na letisko, odlet do Viedne a následný transfer späť do Bratislavy.

 

Ubytovanie:

3x v hoteli 3*

 

Strava:

3x rozšírené kontinentálne raňajky

 

Upozornenie:

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

 

Doprava:

Letecky


Krajina: Taliansko, Vatikán,
Lokalita: Vatikán, Lazio (Rím),
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.12982


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.