0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Čaro kvarnerských ostrovov

Program

1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 06:00 hod.). Cestou návšteva najkrajšej slovinskej jaskyne - Postojnska jama, ktorá bola osvetlená a sprístupnená už v roku 1818. Presun na ostrov Krk, do strediska Baška, ubytovanie a večera.

2. deň:
Raňajky. Náš pohodový zájazd začneme krátkym zoznámením sa s mestečkom Baška, ktorému patrí osobitné miesto v chorvátskych dejinách, lebo sa tu našiel najstarší chorvátsky písomný dokument písaný hlaholikou. Navštívime morské akvárium, ktoré má jednu z najväčších zbierok mušlí Jadranu. Popoludní sa vyberieme autobusom do jaskyne Biserujka a zastavíme sa v osade Klimno, kde teplé, plytké more a liečivé blato v chránenej zátoke umožňujú kúpanie od mája do jesene. Návrat na ubytovanie, večera.

3. deň:
Raňajky. Dnes navštívime hlavné mesto ostrova Krk. Malebná historická časť obohnaná hradbami sa rozkladá na malom polostrove medzi dvoma zátokami. Hlavnou stavebnou pamiatkou mesta je mariánska katedrála s pozoruhodným interiérom a románska Bazilika sv. Quirina z 10. - 11. storočia takmer v pôvodnej podobe. Mesto je rovnako známe pre svoje krásne z jemného štrku a pre skalnaté pláže. Pokračujeme do mestečka Vrbnik starobylého kamenného mestečka, ktoré je tiež mestečko hlaholiky, kniežat Frankopanovcov, bratstiev, kňazov a umelcov. Návrat na ubytovanie, individuálne voľno (možnosť kúpania), večera.

4. deň:
Po raňajkách nás čaká celodenný lodný výlet s obedom na lodi. Počas plavby navštívime ostrov Rab, s v hlavným mestom Rab, ktorým nás prevedie miestny sprievodca. Pre zachovanosť kultúrno - historického jadra je niekedy nazývaný aj Malými Benátkami. Historické centrum mestečka Rab obohnané kamennými múrmi z 12. storočia predstavuje najcharakteristickejšiu dominantu tejto destinácie. Staré mesto Rab je známe svojimi štyrmi vežami, tiež stredovekými uličkami a kostolmi. Ďalšia zastávka bude na ostrove Pag v zátoke s 2000-ročnými olivovníkmi. Ostrov Pag je piatym najväčším ostrovom na Jadrane. Je nazývaný tiež „mesačnou krajinou“, pretože niektoré časti ostrova pokrýva krasový vápenec bez vegetácie pripomínajúci mesiac. Ostrov je známy tiež výrobou pažského syru a svojou pažskou krajkou . Návrat na ubytovanie, večera.

5. deň:
Po raňajkách sa vyberieme trajektom z Valbiskej na ostrov Cres, ktorý je druhý najväčší ostrov na Jadrane, navštívime hlavné mesto Cres, prejdeme sa po starom centre, ktoré si dodnes zachovalo cca 200 metrov hradieb s valcovou vežou „Creska kula“ a tromi renesančnými mestskými bránami. Na miniatúrnych námestiach sa dochovalo veľké množstvo starých domov, palácov a sakrálnych stavieb. Z gastronomického hľadiska je ostrov Cres špecifický lahodnou jahňacinou a včelím medom. Ostane nám čas aj na kúpanie. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň:
Raňajky, individuálne voľno, pobyt pri mori. Večera.

7. deň:
Raňajky, individuálne voľno, pobyt pri mori. Hotelový komplex ponúka bohaté možnosti vodných športov na pláži a potápačské centrum. Večera.

8. deň:
Po raňajkách, odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách.

Ubytovanie
7x ubytovanie v hoteli 3*

Strava
7x polpenzia

Doprava
Autokarová


Krajina: Slovinsko, Chorvátsko,
Lokalita: Krk, Rab, Pag, Cres, Postojnska Jama,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.12917


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.