0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Potulky Kampániou

Program

1. deň:

Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách (z Bratislavy cca o 14:00 h), tranzit cez Rakúsko.

2. deň:
V ranných hodinách príchod do Ríma. Jeho najväčšie skvosty nám poukazuje sprievodca pri pešej prehliadke - Námestie sv. Petra s Bazilikou sv. Petra, Koloseum, Forum  Romanum, Kapitol, Fontána di Trevi, Benátske námestie, Španielske námestie so známymi Španielskymi schodmi, Pantheon, námestie Piazza Navona s Fontánou štyroch riek, námestie Piazza Colonna a ďalšie. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme do prístavného mesta Neapol na krátku prehliadku centra. Spoznáme Nový hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, divadlo S. Carlos, galériu Umberta I., radnicu a Radničné námestie.  Ďalej budeme pokračovať k sopke Vezuv s možnosťou výstupu ku kráteru.  Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Po raňajkách sa vyberieme do Amalfi nádhernou panoramatickou cestou cez Positano, s neopakovateľnými výhľadmi na Salernský záliv (UNESCO). Po krátkej prehliadke Amalfi sa presunieme do Pompejí, kde si prezrieme archeologické vykopávky antického mesta, v minulosti zasypaného niekoľkometrovou vrstvou popola zo sopky Vezuv. Návrat do hotela, fakultatívne večera.

5. deň:
Dnešný deň strávime na jednom z najkrajších ostrovov Tyrhénskeho mora - Capri, ktorý je prirovnávaný k rajskej záhrade, kde slnko svieti 365 dní v roku. Okrem nádherných Augustových záhrad s výhľadom na Faraglioni (3 skaliská pri južnom pobreží), Vily Jovis (bývalá rezidencia cisára Tibéria), nás nadchne výlet loďou do morskej jaskyne Grotta Azzura (fakultatívne). Odraz slnečného svetla o steny jaskyne vytvára magickú modrú farbu.  Po návrate z ostrova Capri, odchod na Slovensko.

6. deň:
Návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.

Ubytovanie
3x v hoteli 2*/3*

Strava
3x rozšírené kontinentálne raňajky

Doprava
Autobusom

Upozornenie
Zmena programu vyhradená.


Krajina: Taliansko,
Lokalita: Capri, Lazio (Rím), Kampánia (Neapol),
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.12901


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.