0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Vínna oblast Tokaj - Slovensko / Maďarsko

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Odchod z Bratislavy cez severné Maďarsko do svetoznámej vinárskej oblasti Tokaj-Hegyalja, kde sa vyrába najslávnejšie maďarské víno a jedno z najznámejších sladkých vín na svete. Exkurzie s degustáciou v špičkovom a modernom vinárstve Disznókő, vlastnenom francúzskou poisťovňou. Ubytovanie a večera v hoteli Tokaj v strede mestečka Tokaj.

2. deň:
Po raňajkách v hoteli odchod na Deň otvorených pivníc v slovenskej časti vinohradníckej oblasti Tokaj, organizovanej združením Tokaj Regnum. Navštívime vinárskej obce Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa a Viničky, kde sídli najlepšie vinárstvo slovenského Tokaja (J. & J. Ostrožovič Tokaj Macik Winery, Tokaj and Co., Chateau Viničky, Zlatý strapec Viničky ad.). Akcia má ojedinelú a priateľskú atmosféru s možnosťou sledovať hudobné vystúpenia ľudovej hudby, ochutnať špeciality teplej i studenej slovenskej kuchyne a samozrejme degustovať a nakupovať suché aj sladké tokajské vína. Návrat na večeru do hotela Tokaj v Maďarsku.

3. deň:
Po raňajkách v hoteli exkurzia s degustáciou v Chateau Dereszla v Bodrogkeresztúr alebo Royal Tokaji v obci Mád. Popoludní ďalšie degustácie v stredne veľkom rodinnom vinárstve Fitomark - Kiss István vo veľkej vinárskej obci Tolcsva. Popoludní prehliadka historického mesta Sárospatak (Šarišský Potok) s významným gotickým hradom zo 13. storočia., V ktorom sa nachádza Rákocziho múzeum a ktorý patrí k najvýznamnejším stavebným pamiatkam Maďarska. Navečer návrat do hotela v Tokaji a večere.

4. deň:
Po raňajkách v hoteli exkurzie s degustáciou v najkrajšom maďarskom vinárstve roka 2013 Patricius Borház v Bodrogkisfalud, napoludnie odjazd smerom na Miskolc, Lučenec a Zvolen do obce Slovenský Grob na preslávené husacie hody. Po večeri odjazd do Bratislavy Príchod okolo 22. hodiny.


Krajina: Maďarsko,
Lokalita: Tokaj, Miskolc-Tapolca,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 34.12886


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.