0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Jarný Benelux a kvetinový park Keukenhof

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
Odchod z Bratislavy a následne z Brna (2. nástupné miesto) vo večerných hodinách .

2. deň:
Ráno návšteva najväčšej kvetinovej burzy na svete v Aalsmeer , mesto si vydobylo renomé čoby najvýznamnejšie holandské stredisko pestovania kvetín . Amsterdam - korunovačné mesto - námestie Dam , Kráľovský palác , malé uličky s obchodíkmi , farebný kvetinový trh , brusiarne diamantov , fakult . Múzeum Vincenta van Gogha (väčšina van Goghových prác ) alebo Rijksmuseum ( najväčšie štátne múzeum v Holandsku s kolekciou holandských majstrov ) , fakult . plavba loďou po kanáloch .

3. deň:
Po raňajkách navštívime Volendam - historické rybárske mestečko , ktoré láka svojou atmosférou turistov z celého sveta . K najväčším atrakciám patria tradičné kroje , drevené domčeky , malé grachty . Ochutnajte tunajšie dary mora či údené tresky a úhora v jednej z mnohých pobrežných reštaurácií a kaviarničiek . Nasleduje prehliadka obývaného skanzenu s drevenými domami a veternými mlynmi v Zaanse Schans s ukážkou výroby drevákov , syrov . Popoludní svetovo preslávený a najslávnejší kvetinový park Holandska Keukenhof , kde každý rok na 32 ha vykvitne okolo 6 miliónov cibuľovín , hlavne tulipánov , narcisov a hyacintov . Práve v týchto mesiacoch bude všetko v plnom kvete .

4. deň:
Dopoludnia prehliadka stredovekých Brugg . Na sever od Benátok nenájdeme v Európe tak romantické miesto . Bruggy bývajú často označované ako Benátky severu . Prehliadka stredovekého mesta - historické jadro na ostrove ( UNESCO ) , námestie Burg s radnicou Stadhuis , námestie Markt - hlavné námestie a trhovisko mesta , zvonica Belfort . Ďalšou významnou stavbou je bazilika Svätej Krvi , v ktorej je uchovávaná najposvätnejšia relikvia v Európe - ampulky údajne obsahujúce kvapky Ježišovej krvi a vody . Skutočnú perlu umenia zbadáme v gotickom kostole Panny Márie - Michelangelovo súsošie Madony s dieťaťom vytvorené z bieleho mramoru , tzv. Bruggská madona . Na každej ulici na nás čaká predajňa s krajkami a samozrejme musíme ochutnať aj miestnu špecialitu , vyhlásené belgické pralinky . Popoludní krátko navštívime Gent , ktorý bol v stredoveku považovaný za konkurenta Paríža . Prehliadka historického jadra , nábrežia Graslei , úžasne zachované cechové domy , Korenmarkt , dominanta mesta Belfort . V podvečerných hodinách odchod domov .

5. deň
Predpokladaný návrat do Brna a potom do Bratislavy v dopoludňajších hodinách .

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Jar v rozkvitnutom Holandsku Veľkolepý park Keukenhof Kvetinová burza v Aalsmeere Trvalo obľúbený zájazd

Názor CK:
Vdýchneme slaný vietor od mora , prejdeme sa pozdĺž polí tulipánov , prevalíme na jazyku sústo lahodného syra a necháme si medzi prstami pretekať jemný piesok z pláže , ktorá sa tiahne od obzoru k obzoru . More , slaný vietor , grachty , tulipány , syry , dážď , hrádze a pasienky , to je Holandsko . Okrem iného uvidíte tieto miesta: AALSMER - AMSTERDAM - VOLENDAM - ZAANSE SCHANS - KEUKENHOF - BRUGGY - GENT


Krajina: Belgicko, Holandsko,
Lokalita: Amsterdam, Keukenhof, Flámsko, Severné Holandsko, Bruggy, Aalsmeer, Volendam,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.12870


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.