0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Albánsko - krajina orlov

Rámcový program zájazdu

 

1. deň:
Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Navečer zastávka v Sarajeve, multikultúrnej metropole Bosny a Hercegoviny, meste pohnutej histórie a množstvo kresťanských, moslimských aj židovských pamiatok. Ferhadija - hlavná pešia zóna Sarajeva, katolícka katedrála Srdca Ježišovho, Gazi Husrev-begova mešita - najstarší v Sarajeve, Latinský most cez rieku Miljacky, u ktorého bol v roku 1914 spáchaný atentát na rakúskeho arcivojvodu Františka Ferdinanda d'Este. Ubytovanie v oblasti Sarajeva.

2. deň:
Po raňajkách transfer cez Čiernu Horu do Albánska. Popoludní príjazd k rozvalinám benátskej pevnosti Rozafa u mesta Skadar (Shkodër). Na mieste stával hrad strážiaci cesty do mesta, časť hradieb pochádza z pôvodnej ilýrskej pevnosti, dobyté Rimanmi v 2. storočí. Zastávka u jedného z najvýznamnejších albánskych pútnických miest Kish e tlačidla - kostola a kláštora sv. Antonína Padovánského. Prehliadka Kurjë, rodného mesta národného hrdinu Skanderbega s hradom a pevnosťou, Skanderbegovým múzeom alebo orientálnym trhom. Ubytovanie v oblasti Tirany.

3. deň:
Po raňajkách cesta na pobreží Jadranského mora do významného prístavu Drač (Durrës), najstaršieho a druhého najväčšieho albánskeho mesta, niekdajší metropoly krajiny, založeného v 7. storočí pr. Nl gréckymi osadníkmi. Na mieste sa nachádza rímsky amfiteáter z 2. storočia, pozostatky byzantského hradu, palác kráľa Zoga alebo piesčité pláže. Nasleduje prejazd do Apollonia, ktorú v 6. storočí pr. Nl založili kolonisti z Korintu a kde v rímskej ére existovala významná filozofická škola. Dnes ide o najvýznamnejšie albánskej archeologické nálezisko sa zrúcaninami verejných budov, divadla alebo kláštora a kostola Shen meria. Popoludní ešte návšteva mesta Berat (UNESCO) s moslimskou a kresťanskou časťou, spojenými mostom cez rieku osem. Na kopci posiatom typickými bielymi domčekmi s červenými strechami sa nachádza kedysi významná citadela.

4. deň:
Dopoludnia presun do mesta Gjirokastra (Gjirokastër), presláveného starobylou kamennou architektúrou a bridlica strechami, ktoré mu zabezpečili prezývku Mesto bielych striech a miesto na zozname UNESCO. V meste pod pevnosťou nad riekou Drin sa narodili Enver Hodža (Hoxha), vodca komunistickej Albánsko, a slávny spisovateľ Ismail Kadare. Presun do Sarandy, hlavného strediska albánskej riviéry s veľkou plážou, olivovými hájmi a rastlinami agáve, prípadná možnosť krátkeho kúpania. Popoludní ešte zastávka v historickom meste Butrint (UNESCO) s rímskymi kúpeľmi, chrámom bohyne Minervy, vilou Diaforit, byzantskú bazilikou alebo dochovanou benátskou pevnosťou.

5. deň:
Celodenný program v hlavnom meste Tirane. Skanderbegovom námestie, z ktorého sa rozbiehajú široké bulváre, Edhem Beyova mešita, hodinová veža, mauzóleum Envera Hodžu, Národné historické múzeum, Národné divadlo ... Večer odjazd do ČR.

6. deň:
Popoludní príchod do Bratislavy


Krajina: Bosna a Hercegovina, Albánsko,
Lokalita: Sarajevo, Tirana, Berat, Skadar, Drač (Durres), Gjirokastra,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.12854


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.