0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Malý Okruh Mexico + Be Live Cancún

Cancún - Izamal - Mérida - Celestun - Uxmal - Edzná - Campeche - Chichen Itza

Deň 1.
Praha - Cancún
Odlet z Prahy do Mexika charterovým letom, privítanie na letisku v Cancúne. Transfer a ubytovanie vo vybranom hoteli.

Deň 2.
Cancún
Voľný deň v hoteli je vhodný na relax a zároveň aj na prípravu na poznávanie pamiatok na polostrove Yucatán.

Deň 3.
Cancún - Izamal - Mérida
Po raňajkách odchod na poznávací okruh po Yucatánskom polostrove. Prvou zastávkou je Izamal, ktoré je tiež nazývané mestom troch kultúr. Po prehliadke tohto krásneho a historicky zaujímavého mesta budeme pokračovať do Méridy, hlavného mesta Yucatánu, ktoré bolo postavené na mieste pôvodného mayského mesta T´ho. Cestou zastávka pri cenote, ktoré z mayského "dzonot" znamená studne. Tieto "studne" vznikli najčastejšie prepadom stropu jaskyne, mnohokrát bývajú vzájomne prepojené podzemnými riekami. Voda je tu nesmierne čistá a hĺbka dosahuje až niekoľko desiatok metrov. Cenotes boli jediným zdrojom pitnej vody pre väčšinu mayských miest, pretože celý Yucatán sa nachádza na vápencovom podloží a nemá prakticky žiadnu povrchovú rieku. Na mnohých miestach môžeme nájsť tzv. posvätné cenotes, kde sa vykonávali rituálne obrady niekedy spojené aj s ľudskými obeťami (napr. najznámejšie v Chichén Itzá). Ubytovanie a večera v hoteli v Méride.

Deň 4.
Mérida - (Celestun)
Raňajky. Voľný deň na prehliadku Méridy alebo možnosť fakultatívneho výletu do Celestun, prírodného parku, ktorého ekosystém je unikátny vďaka kombinácii sladkej a slanej vody v ústí rieky do Mexického zálivu. Park je zimným útočiskom obrovských kŕdľov plameniakov, celkom tu nájdeme viac ako 200 druhov vtákov, ktorí tu žijú či prezimujú. Obed v typickej miestnej reštaurácii. Popoludní návrat do Méridy, voľný čas na prehliadku mesta. Večera a nocľah v hoteli v Méride.

Deň 5.
Mérida - Uxmal - Edzná - Campeche
Skoro ráno po raňajkách odchod do archeologickej zóny Uxmal, v ktorej sa nachádzajú jedny z najmajestátnejších ruín mayskej civilizácie. Najdominantnejšími stavbami sú Čarodejníkova pyramída, veľmi strmá stavba s oválnym pôdorysom a guvernérsky palác, ktorého rozloha zaberá viac ako 1200 m2. Vo svojej dobe bolo mesto Uxmal náboženským centrom svojho okolia, dnes je to jedna z najzachovanejších mayskych pamiatok puuckého štýlu, ktorá vďaka zreštaurovaným budovám ponúka pekný pohľad na pôvodný vzhľad mesta. Po obede prejazd do archeologickej zóny Edzná, prehliadka Veľkej akropoly a tzv. Budovy piatich poschodí, Chrámu masiek a ihrisko na pelotu (mayská hra na uctenie slnka). Popoludní pokračovanie do "pirátskeho" mesta Campeche. Ubytovanie a večera v hoteli v Campeche.

Deň 6.
Campeche - Chichén Itza
Po raňajkách prehliadka historického centra Campeche, ktorého najvýznamnejšie stavby a opevnenia pochádzajú z koloniálneho obdobia. Mesto bolo založené v roku 1540 a vďaka svojej výhodnej zemepisnej polohe sa stalo významným prístavom, z ktorého vyplávali lode naložené surovinami z Nového Španielska do Európy. Počas 16. a 17. storočia bolo Campeche často napádané pirátmi, dodnes je možné zhliadnuť pozostatky obranných múrov, ktoré mali mesto pred ich nájazdmi chrániť. Počas dňa obed. Po prehliadke odchod do Chichén Itzá, jedného z novodobých siedmich divov moderného sveta. Ubytovanie a večera v hoteli v Chichén Itzá.

Deň 7.
Chichén Itza - Cancún
Po raňajkách prehliadka rozsiahleho archeologického komplexu Chichén Itzá, zrejme jediného mesta, kde môžeme obdivovať klasický maysky štýl, aj tzv. maysko-toltécky, ktorý prišiel s inváziou národov z centrálneho Mexika. Najznámejšou stavbou je Kukulkánova pyramída so štvorcovým pôdorysom orientovaným v smere svetových strán, na ktorej vrchol vedie z každej strany 91 schodov. Je postavená tak, že pri rovnodennosti možno pozorovať neobvyklý úkaz "zostúpenie hada z nebies", kedy zapadajúce slnko ožiari pyramídu a s postupným klesaním vytvára na jej boku efekt plaziaceho sa hada, ktorý s postupným západom slnka mizne. Ďalej sú tu 2 mayské studne cenoty, z ktorých známejšia je Studňa obetí, kde sa vykonávali ľudské obete, veľké ihrisko na pelotu, Caracol alebo observatórium, Plošina Venuša a Chrám bojovníkov so Skupinou tisícich stĺpov. Svoj vplyv vedúceho mesta stratila Chichén Itzá koncom 12. storočia po prehranej vojne so susedným mestom Mayapán a bola postupne opustená. V čase príchodu Španielov do Yucatánu bola už dávno zarastená v džungli a čakala na svoje znovuobjavenie v polovici 19. storočia. Počas dňa obed. Po prehliadk e odchod späť do Cancúnu. Transfer do vybraného pobytového hotela a ubytovanie.

Deň 8.- 10./11.
Cancún
Dni voľna a odpočinku vo vybranom hoteli v letovisku Cancún. Po náročných dňoch strávených cestovaním isto uvítate možnosť odpočinúť si na miestnych plážach. K dispozícii je tiež možnosť zúčastniť sa na fakultatívnych výletoch.

Deň 11./12.
Cancún - Praha
Ukončenie pobytu v Mexiku, transfer na letisko, odlet z Cancúna do Prahy.

Deň 12./13.
Prílet do Prahy.


Zmena programu je vyhradená.
Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku.
Minimálny počet účastníkov na realizáciu zájazdu je 10 osôb.

12 a 13 dňové zájazdy s odletom z Prahy

UPOZORNENIE
Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 10 osôb. Na vyžiadanie je možné program zorganizovať pre skupiny aj v inom termíne. Program je určený záujemcom o poznanie neopakovateľne krásnej prírody a pamiatok mayskej histórie.

Treba vopred rátať s miestnymi podmienkami. Ubytovanie je na dobrej úrovni, jedlo je spravidla podávané formou jednoduchého servírovaného menu, nápoje nie sú v cene. Poznávací program je koncipovaný s ohľadom na to, aby ho mohli absolvovať záujemcovia všetkých vekových kategórií. Napriek tomu je potrebné nepodceňovať fyzickú náročnosť programu. Predovšetkým je potrebné mať vhodné bavlnené oblečenie, pevnú ľahkú obuv, opaľovacie krémy s vyšším ochranným faktorom, repelent a pokrývku hlavy. Je potrebné dávať pozor na dodržiavanie pitného režimu a nevyhnutnej miery hygieny. Pri rozhodovaní o účasti na poznávacích zájazdoch je potrebné tiež brať do úvahy odlišnosti miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, rovnako ako inú kultúru, myslenie a správanie miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov je nutným predpokladom k tomu, aby bolo možné si ponúkaný program čo najviac vychutnať.

Pred odchodom na poznávaciu časť okruhu nie je možné nechať batožinu v pobytovom hoteli a je ju potrebné zobrať so sebou. Je tu ale možnosť, po dohode s delegátom, zaistiť úschovu batožiny v kancelárii partnerskej spoločnosti. Batožina však musí byť riadne označená menovkou a názvom pobytového hotela.


Program je určený pre záujemcov, ktorí chcú spoznať neopakovateľné krásy prírody a historické pamiatky. Je potrebné počítať s miestnymi podmienkami. Ubytovanie je na dobrej úrovni, jedlo je väčšinou podávané formou jednoduchého servírovaného menu, nápoje nie sú v cene.
Poznávací program je koncipovaný s ohľadom na to, aby sa na ňom mohli zúčastniť záujemcovia všetkých vekových kategórií. Nepodceňujte preto fyzickú náročnosť programu. Je potrebné si so sebou vziať vhodné bavlnené oblečenie, pevnú, ľahkú obuv, opaľovacie krémy s vyšším ochranným faktorom, repelent a pokrývku hlavy. Dodržiavajte pitný režim a potrebnú hygienu. Pri rozhodovaní o účasti na poznávacích programoch vezmite do úvahy odlišnosti miestnych prírodných, ekonomických a sociálnych podmienok, taktiež inú kultúru, myslenie a správanie sa miestneho obyvateľstva. Pochopenie, tolerancia a flexibilita zo strany návštevníkov sú potrebné na to, aby bolo možné vychutnať si program čo najviac.
Krajina:
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.11963


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.