0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Malý okruh Srí Lankou + The Palms Hotel (Polpenzia)

Poznávací zájazd na 11/12 dní po Srí Lanke kombinovaný s pobytom pri mori vo vybranom hoteli.

Praha - Colombo - Anaradhapura - Sigiriya - Kandy - Pinnawalla

Program okruhu

1. deň: odlet z Prahy

2. deň: prílet do Colomba,
transfer z letiska do Sigiriye. Popoludní prehliadka dedinky Habarana, kde uvidíte typickú dedinu v suchej zóne, polia nelúpanej ryže a spoznáte tradičný srílanský životný štýl. Môžete ochutnať čerstvý kokosový orech priamo z kokosovej palmy, zažijete jazdu na rybárskom katamaráne a uvidíte safari na brehu jazera Hiriwadunna. Večera, nocľah v 3* hoteli s polpenziou.

3. deň: Anaradhapura
Po raňajkách odchod do Anuradhapury, ktorá bola prvým hlavným mestom Srí Lanky. Uvidíte tu pamiatky ako sú Thuparama, Lankarama, Jetawana Dagaba a tiež najposvätnejší strom - Ficus Religious, ktorý je strážený od momentu objavenia. Je tu množstvo sôch, zvyškov palácov, rybníky, chrámy, svätyne, krásne záhrady a mnoho ďalších pamiatok, ktoré isto stoja za návštevu. Popoludní navštívite horský vrchol Mihintal, ktorý je vzdialený 15 km od Anuradhapury a nazýva sa tiež "kolíska budhizmu". Keď vystúpite po 1840 schodoch, rozprestrie sa vám krásny výhľad do okolia, uvidíte napr. Ambastale Dagaba, Meha Seya, Kantaka Cetiya, Kaludiya Pokuna, Naga Pokuna a iné pamiatky. Nasleduje návrat do hotela, večera a nocľah.

4. deň: Anuradhapura - Sigiriya - Kandy
Po raňajkách odchod k legendárnemu miestu Sigiriya Rock s pevnosťou na vrchole, ktorá je známa ako "Levia skala". V 5. st. ju nechal postaviť kráľ Kassapa a jej história je opradená mnohými legendami. Kráľovstvo pretrvalo 18 rokov a potom bola pevnosť strhnutá a zničená. Z jej vrcholu môžete obdivovať zvyšky komplexu Sigiriya Rock s vodnými nádržami a záhradami. Ďalším navštíveným miestom budú jaskynné chrámy Dambulla. Na stropoch a stenách je množstvo budhistických malieb, tiež môžete vidieť aj 130 sôch Budhov, ale aj ďalšie sochy bohov a kráľov. Večera a nocľah v Kandy.

5. deň: Kandy - Pinnawalla
Po raňajkách návšteva slonieho sirotinca v Pinnawelle, ktorá je vzdialená asi 90 km od Colomba. Sloní sirotinec tu funguje už od roku 1975 a starajú sa o zranené a opustené slony. V súčasnosti sa ich počet zvyšuje. Najlepší čas na návštevu je v čase kŕmenia o 09:30 - 10:00 hod. a od 13:30 - 14:00 hod. a v čase kúpania od 10:00 -10:30 hod. a od 14:00 - 14:30 hod., kedy sa všetky slony spoločne kúpu v rieke. Potom návrat späť do Kandy, cestou sa zastavíte v Kráľovskej botanickej záhrade v Peradeniyi, kde rastie viac ako 5000 druhov stromov a rastlín. Večera a nocľah.

6./7./8./9./10./11. deň - Pobyt v 3* hoteli s polpenziou pri mori 11./12. deň ukončenie pobytu, transfer na letisko, odlet do Prahy.
Zmena programu je vyhradená. Minimálny počet účastníkov pre realizáciu zájazdu je 12 osôb.


Krajina: Srí Lanka,
Lokalita: Colombo, Anuradhapura, Kandy, Sigiriya, Pinnawela,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 13.11883


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.