0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Jáva, Bali (Komfort)

Komfortné poznanie v Indonézii, dva prelety. V cene okruh po najkrajších pamiatkach Indonézie s oddychom, kultúra starej Jávy - Jakarta, Yogyakarta, Borobudur, Prambanan, vlny Indického oceánu na ostrove bohov Bali. Nádherné  suveníry kvalitná doprava a slušné hotely.

1. - 3. deň:
Odlet z Viedne a prílet do JAKARTY, hlavného mesta Indonézie, ubytovanie v hoteli. Po krátkom oddychu prvé dotyky s Indonézskou kultúrou a kuchyňou. Dáte si mie alebo nasi goreng? Prvý Bintang, pivo miestnej značky a nákup suvenírov. Na ďalší deň prehliadka najrušnejšieho mesta krajiny a jeho okolia. MERDEKA – námestie nezávislosti s národným pamätníkom MONAS, druhé najväčšie námestie sveta. Národné múzeum so zlatým pokladom. Výbornú indonézsku kávu si vychutnáme v najznámejšej kaviarni Cafe Batavia. Pôvodný starý prístav SUNDA KELAPA, odkiaľ aj v týchto dobách vyrážajú na plavbu po celej Indonézii tradičné drevené škunery, a stále tu prevláda ručný spôsob nakládky. Nepomôžeme? Malá Indonézia – park navrhnutý manželkou indonézskeho prezidenta, kde sa môžeme bližšie zoznámiť s kultúrou najväčšej ostrovnej krajiny sveta, spoznať rôznorodosť architektúry a typické stavby pre jednotlivé oblasti. Odlet do Yogyakarty.

4. - 5. deň:
Ranný príchod do YOGYAKARTY, kultúrneho centra Jávy. Prehliadka mesta. Jediná oblasť Indonézie, kde stále vládne sultán. Prečo je to tak? Vysvetlíme si počas prehliadky sultánovho paláca a následne vodného paláca Taman Sari. V tradičných dielňach sa priamo na mieste zoznámime s výrobou batiku, strieborných šperkov a preslávených tieňových bábok wayang kulit. Nevynecháme ani tradičné ranné trhy s množstvom exotického ovocia, zeleniny a korenín. Čo tak dať si niečo netradičné? Ponuka je veľká. Tepna mesta - ulica Malioboro. Nezabudnuteľná jazda na bečakoch. Kto si dá na obed kobru alebo ochutná cibetkovú kávu? Prehliadka svetoznámych pamiatok zapisaných aj na listine kultúrneho dedičstva UNESCO. PRAMBANAN – komplex starodávnych hinduistických chrámov, ktoré budeme mať priamo na dotyk. Vysvetlíme si tiež rozdiely v náboženstvách – indonézsky islam, balijský hinduizmus, budhizmus. BOROBUDUR - najväčšia historická pamiatka južnej pologule, budhistický chrámový komplex, ktorý treba jednoducho vidieť.

6. - 12. deň:
Odlet na Bali, ubytovanie v 3 hoteli s bazénom. KUTA - turisticky najznámejšia oblasť Bali, kúpanie vo vlnách Indického oceánu, oddych, balijské masáže, večerné prechádzky mestom, rušný nočný život. Spoznávame tiež vnútrozemie: výlet za povestnou balijskou kultúrou – UBUD, umelecké centrum ostrova s neopakovateľnou atmosférou. Nádherné kamenné stavby, pozlátené drevorezby v chráme Pura Saraswati s lotosovou záhradou. Typická balijská architektúra. Dielničky šikovných rezbárov, maliarov, neodolateľná tržnica. Najkrajšie suveníry, masky, keramiku, batiky a bytové doplnky tu zjednáte za fantastické ceny. Pokocháme sa výhľadom na terasovité ryžové políčka akoby vystrihnuté z obrázku. Na záver výlet k vysokým kamenným útesom s výhľadom na Indický oceán. Pri západe slnka Vás zavedieme na miesto, kde uvidíme magický ohňový tanec Kečak s príbehom z eposu Ramajány. Večeriame za zvuku príboja mora a svitu hviezd priamo na pláži Jimbaran – čerstvé ryby, mušle, krevety a iné plody mora. Podarí sa nám počas nášho pobytu zažiť hinduistickú slávnosť a ponoriť sa do podmanivej rituálnej atmosféry? Pre záujemcov fakultatívne najslávnejší tradičný tanec o boji dobra a zla Barong, chrámy Tanah Lot, Besakih, jazda na slonoch či výstup na sopku Batur a množstvo ďalších aktivít ako surfovanie, potápanie, šnorchlovanie a mnohé ďalšie.

13. - 14. deň:
Odlet z Bali, prílet na letisko do Viedne.


Krajina: Indonézia,
Lokalita: Bali, Jáva,
Doprava: Letecká
ID zajazdu: 25.11818


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.