0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Grécki bohovia a tance Zorbas

PROGRAM:

 

1.deň: ODCHOD

Vo večerných hodinách odchod z Bratislavy do Talianska. 2.deň: LUXUS NA LODI - Príchod do prístavu v ranných hodinách. Nalodenie na loď. Ubytovanie v kajutách. Možnosť zábavy na palube (bazén, diskotéka, reštaurácie, bary, atď.)

 

3.deň: ČAROVNÉ METEORY
Príchod do Grécka v ranných hodinách. Návšteva „vznášajúcich“ sa kláštorov, vybudované na vrcholoch strmých skalnatých veží (F). Prejazd okolo Termopylách, kde Vás privíta socha udatného spartského kráľa Leonida a slávne sírne pramene. Ubytovanie vo večerných hodinách.

 

4.deň: ŽIVÁ ANTICKÁ HISTÓRIA, ATÉNY
Po raňajkách návšteva Atén, kde si prehliadneme  Akropolu (F), starovekú Agoru s vežou vetrov, chrám Dia Olympijského, atď. V prípade záujmu možnosť návšteva unikátneho Národného archeologického múzea s napr. slávnou "Agamemnónovou maskou" (F). Voľný program v meste. Večer návrat do hotela.

 

5.deň: VEŠTICE V DELFÁCH
Príchod do Grécka v poobedňajších hodinách. Prehliadka veštiarne v Delfách (F), ktorú považovali za stred zeme za starovek, kde slávna Pýthia zvestovala budúcnosť. Poobede návšteva prímorskej dedinky Galaxída.

 

6.deň: THÁLASSA – MORE

Pobyt pri mori s možnosťou výletu loďou na ostrov Skiathos alebo na holywoodom preslávený ostrov Skopelos, ktorý bol nádhernou kulisou pre muzikál Mama Mia (F). V labyrinte úzkych uličiek nájdete obchodíky, bary, taverny, reštaurácie, kde môžete ochutnať všetky dobroty z úžasnej gréckej kuchyne. Alebo ochutnať chutné miestne víno.

 

7.deň: KORINTSKÝ PRIEPLAV a  MYKÉNY
Po raňajkách odchod domov. Tento deň sa dozvieme, akú spojitosť má Korintský prieplav so Slovenskom?! Nad zvyškami starého Korintu, na skalnatom kopci vyčnieva Akrokorint, najväčšia Grécka pevnosť (F). Medzi hradbami dlhými 2km nájdete pozostatky kaplniek, mešít, domov a opevnení. Prehliadka ruín opevneného palácového komplexu v Mykénach, ktoré sú považované za najväčšiu starovekú pamiatku Grécka (F). Pri vchode do mesta vás zaujme Levia brána, ktorý pochádza z 13. stor. pred n. l. V kráľovských hrobkách sa našlo celkom 14kg zlata v podobe pohrebných masiek, z ktorých jedna mala patriť kráľovi Agamemnónovi. V troskách kráľovského paláca môžete  nájsť pozostatky kráľovských spální, kúpeľní, prijímacích izieb. Večer nalodenie. Ubytovanie v kajutách. Odchod do Talianska.

 

8.deň: LUXUS NA LODI

Plavba po mori. Možnosť zábavy na palube (bazén, diskotéka, reštaurácie, atď.)

 

9.deň: PRÍCHOD

Príchod do prístavu v nočných hodinách. Odchod domov. Príchod v poobedňajších hodinách.  


Krajina: Grécko,
Lokalita: Atény, Delfy, Peloponéz, Skiathos,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 15.11423


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.