0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Vytlačiť stránku Poznávacie zájazdy

Londýn, Oxford, Windsor

Rýchly popis:

Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x kontinentálne raňajky

 

Londýn - Oxford - Windsor


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v dopoludňajších hodinách, tranzit cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.

 

2. deň – v skorých ranných hodinách príchod do prístavu v Calais, trajekt do Veľkej Británie – Doveru (cca 90 min.), príchod do Londýna v poludňajších hodinách, prehliadka mesta : Westminsterské opátstvo s katedrálou Westminter Abbey, ktorá je korunovačným miestom anglických kráľov, Parlament a hodinová veža Big Ben, známa atrakcia Londýnske oko, odkiaľ sa Vám naskytne nezabudnuteľný výhľad na mesto z výšky 135 m, oficiálne sídlo kráľovnej Buckinghamský palác a pamätník kráľovnej Viktórie, Trafalgar Square s Národnou galériou (galéria vlastní najväčšiu a najcennejšiu zbierku obrazov na svete) a pamätníkom admirála Nelsona. Večerná prechádzka známou štvrťou Soho, Piccadilly Circus a West End, ubytovanie v hoteli.

 

3. deň – raňajky, výlet do najstaršieho anglického univerzitného mesta Oxford s jedinečnou študentskou atmosférou. Prechádzka okolo majestátnych univerzitných budov a najslávnejšej Christ Church College, prehliadka centra mesta s najrušnejšou ulicou Cornmarket street. Transfer do Windsoru - sídla kráľovskej rodiny a zároveň najdlhšie obývaného hradu na svete (skoro 1000 rokov), ktorý dal postaviť ešte Viliam Dobyvateľ. Prehliadka kráľovských komnát, kaplnky sv. Juraja a zámockých záhrad, návrat autokarom späť do Londýna. Návrat do hotela vo večerných hodinách.

 

4. deň – po raňajkách prehliadka 900 rokov starej pôvodne kráľovskej pevnosti Tower, ktorá v minulosti slúžila aj ako obávané väzenie a v súčasnosti sú v nej uložené korunovačné klenoty, most Tower Bridge, prechádzka po južnom nábreží okolo lode piráta Sira Francisa Drakea, Shakespearovho divadla Globe k veľkolepej Katedrále St. Paul’s. V prípade záujmu možnosť návštevy Tate Modern Gallery (galéria moderného umenia), alebo Museum of London – múzeum vzniku a histórie Londýna. V podvečerných hodinách transfer do Doveru, večerný trajekt do Francúzska – prístavu Calais.

 

5. deň – cesta späť, príchod na Slovensko vo večerných hodinách.


Cena zahrňuje:
dopravu luxusným autokarom, 2 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodcu CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

Cena nezahrňuje:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,60 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,- EUR/ os./deň. Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 70,- EUR/2 noci, miestenka 7,- EUR. Nástupné miesta: NR, TT, BA bez príplatkov, NZ, KN, TO, PN, PE - 8,- EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 10,- EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 12,- EUR. Poznámka: pre kolektívy možnosť určenia si termínu podľa vlastného výberu, cena podľa dohody v závislosti na počte osôb.

Typ stravy:
raňajky


Krajina: Veľká Británia,
Lokalita: Anglicko,
Doprava: Autobus
ID zajazdu: 13.11342


Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.