0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika
Poznávacie zájazdy

Poznávací zájazd Černobyľ

Program zájazdu:

1. deň - odchod z Bratislavy, Hlavná stanica o 5.33 ráno vlakom do Košíc. Z Košíc minibusom do Užhorodu. Prestup v Užhorode na nočný vlak s nocľahom do Kyjeva. Celonočná jazda vlakom.

2. deň - ráno príjazd do Kyjeva, prestup na objednaný minibus, odchod do černobyľskej zóny, bezpečnostná inštruktáž, so slovenským sprievodcom prehliadka samotného mesta Černobyľ, opusteného prístavu, múzea techniky, ktorá likvidovala následky katastrofy, návšteva opustených alebo zakopaných dedín v okolí Černobyľu. Odchod na ubytovanie, spoločná veľká večera. Večerný program podľa dohody skupiny na mieste.

3. deň -  raňajky, odchod na prehliadku do mesta Pripjať, kde navštívime opustený hotel, kultúrny dom, lunapark, nemocnicu, autobusovú a železničnú stanicu, prístav, futbalové ihrisko, školu, škôlku, plavecký bazén, policajnú a požiarnu stanicu, vojenský závod Jupiter, cestou späť návšteva chladiacich veží nedostavaného 5. a 6. bloku jadrovej elektrárne, fotenie pri nedostavaných reaktoroch a aj pri samotnom sarkofágu vybuchnutého reaktora černobyľskej jadrovej elektrárne, výstupná kontrola radiácie návštevníkov, večer odchod na vlak z Kyjeva do Užhorodu, nočná jazda s nocľahom

4. deň
- príchod do Užhorodu, presun microbusom do Košíc, vlakom z Košíc do Bratislavy.
 
Poznámky:

Eurá je možné zameniť priamo na Ukrajine, podľa potreby. Sprievodca Vám pomôže. Odporúčame vziať si menšie papierové bankovky 5, 10 a 20 euro. V zóne je už možné aj platiť platobnou kartou. Stravu aj nápoje si bez problémov zakúpite na Ukrajine.Je tam pomerne lacno a určite si vezmite pár eur navyše na suveníry.
 
Cena zájazdu:  430,-EUR
 
V cene zájazdu: 2x cesta vlakom s nocľahom do Kyjeva, cesta z Bratislavy do Užhorodu a späť, doprava autobusom po zóne,  ubytovanie v mestečku  Černobyl, 1x večera, 1x raňajky, 2x obed, vstupy do uzavretej zóny, sprievodcovské služby.
 
V cene zájazdu nie je:  komplexné cestovné poistenie, strava a pitie počas cesty.
 
Odporúčame sa pripoistiť, je to 8,40  EUR na osobu za celý pobyt. Poistenie PLUS od Európskej cestovnej poisťovne.
 
V prípade záujmu je možné cestu absolvovať i letecky, ku skupine sa pripojíte v Kyjeve.
 
Bezpečnosť a radiácia dnes:

V Černobyľskej zóne stále existujú rádioaktívne miesta, aj keď radiácia je iba zlomkom toho, čo bolo namerané v prvých mesiacoch a rokoch po havárií. Rádioaktívne izotopy sa totiž dostávajú stále hlbšie do zeme. V zóne sa človek stretne najmä s beta radiáciou, ktorá sa po čase z tela človeka vylúči. Iba bezprostredne blízko pri reaktore je aj gama radiácia, ktorá zostáva uložená v orgánoch človeka navždy. Žiarenia v celej zóne nie sú životu ani zdraviu nebezpečné. Za dva dni strávené v zakázanej zóne telo dostane dávku radiácie porovnateľnú s jedným absolvovaním RTG v nemocnici alebo jedným interkontinentálnym letom (radiácia v lietadle).   
 
Časté otázky
 
 
Je pobyt v Černobyľskej zóne nebezpečný?
 
Áno, tak isto ako pobyt niekde inde na svete. Radiácia je vysoká iba na určitých miestach, ktorým sa dá vyhnúť. Aj pobyt počas dvoch dní v týchto miestach však dá do tela dávku radiácie porovnateľnú s jednou snímkou RTG alebo niekoľkým hodinám strávených v lietadle.
 
 
Ako sa dá do Černobyľu dostať?
 
Jednoducho. Základ je dostať sa do Kyjeva, tam sa už o všetko postará sprievodca. Cesta do Černobyľskej zóny trvá maximálne dve hodiny autobusom. Celá exkurzia prebieha v autobuse, ktorý vozí turistov na najzaujímavejšie miesta a na tých má skupina rozchod.
 
Môže sa v Černobyle fotiť?
 
Áno, všetko sa môže fotiť. Zákaz fotenia je iba v oblasti elektrárne. Pred sarkofágom reaktora je fotenie aj natáčanie videa povolené.

Termín Strava Trvanie Cena Rezervovať

V prípade záujmu o tento zájazd nás kontaktujte na desirea@desirea.sk alebo na telefónnom čísle +421 2 44 888 999 Prípadne stačí vložiť vaše telefónne číslo do (zeleného) políčka vpravo a my Vás budeme kontaktovať. K uvedenému zájazdu budeme prideľovať nový termín.