0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Dovolenka Turecko 2013

Dovolenka Turecko 2013             
                   
Tu nájdete aktuálnu ponuku dovoleniek Turecko

                                             Dovolenka Turecko 2011 výber
 
Krajina s dvoma moriami,  polmesiacom a 80 miliónmi obyvateľov. Hotový blázninec. Nenechajte si to ujsť.
Vynikajúca obsluha, pozorný personál v miestnych hoteloch, pekné, veľké hotelové komplexy, teplá voda v mori, stabilné počasie, handry na trhu.Toto je Turecko v jednej vete. Autobusom z letiska v Antalyi, nech sa vyberiete smer Alanya alebo Kemer,  vás čakajú nanajvýš 2 hodinky jazdy a ste na najvzdialenejšom letovisku v Alanyi.
Cestou si čuchnete k skutočnému Turecku, treba vidieť aj miesta kde niesú hotely a turisti, ale kde je len cesta, zopár domov, domorodci, príroda...
Mesto na 2 kontinentoch? Nieje problem, Turci zoženú. Tak ako keď navštívite ich miestne trhy, ktoré sa často konajú počas víkendov. Hordy turistov, Turkov, kriku, hluku, tepla a vyjedávania. Odporúčam prvé dva tri dni v miestnych uličkách vôbec nenakupovať. Už vôbec nie v hotelových shopoch. 2 dni stačia na orientáciu a získanie prehľadu ako sa robí cenotvorba :)
Predaj tam nedáva logiku. Jeden obchodník vám nepredá opasok pod 14 EUR, s tým, že chcete okradnúť jeho rodinu, koľko má on detí atd. Za rohom Vám iný obchodník šupne ten istý tovar za 8 ečiek a to ste ešte nezačali zjednávať. Nejde tomu rozumieť. Asi predavaju pocitovo a keď Vás zbadajú hneď im naskáču cifry.... By som chcel vidieť daňovú kontrolu :) no radosť pracovať.

Úplná anarchia však nastane, keď sa budete chcieť odviesť ich autobusmi. Stačí zamávať a hneď Vám zastavia, pekne si vás usadia a vôbec nepýtaju peniaze. Vraj nezdržovať... bombónik však nastáva pri vystupovaní, keď hlasno zakričí mená hotelov, ktoré majú vystúpiť. Interná, v hlave zabudovaná kalkulačka oznámi cifru, a kedže už ste odvezení... no a zjednávajte na križovatke... Vodič má jasne navrch, víťaz je jasný, ale za tú skúsenosť  a srandu to proste stojí a kľudne si to zapakujem.
Na miestnych trhoch sa dá nakúpiť plno handier a milión drobností typu "daruj a zabudni" nikdy to nikto nepoužije inak a inokedy ako práve v momente keď sa vrátite z dovolenky, svojím blízkym darujete prkotinku, ani sa usmejú, že aká paráda a v tom momente sú oficiality vybavené a spomínaný predmet už je zabudnutý. Naštastie zážitky z dovolenky v Turecku Vám ostanú v pamäti ovela dlhšie.