0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Dovolenka Mamaia Rumunsko

Dovolenka Mamaia Rumunsko

 

                                                   Aktuálna ponuka Rumunsko Mamaia

 

Mamaia je tradičné, známe a veľké  letovisko v Rumunsku.  Nachádza sa kúsok od Constancy a s týmto mestom ju spája dlhá promenáda. Leží medzi jazerom Siuthgiol a Čiernym morom a roprestiera sa na užšom páse pevniny. Nachádza sa tu kasíno ktoré veľmi pomohlo k rýchlejšiemu rozvoju tohto letoviska, lebo je to jedno zo starších letovísk na Čiernomorí.

Dokonca aj kráľ Ferdinand tu má svoje letné sídlo priamo v tomto letovisku. Mamaia je aj dodnes elitou medzi strediskami a elitou sa stala už začiatkom 60.rokov. Patrí medzi najznámejšie strediská juhovýchodnej Európy. Dá sa tu dovolenkovať  už od mája a končí tu sezóna až v septembri.  Teplota je tu od 25 do 30 stupňov a aj na jeseň je voda stále vhodná na kúpanie. Mamaia ponúka aj luxusnú dovolenku, lebo je známa svojími luxusnými hotelmi. Nie je tu núdza ani o súkromné kluby.  Je tu aj lunapark a aquapark. Na dovolenke v Rumunsku bude kopec zábavy , lebo sa tu nachádzajú nočné kluby a samozrejme aj reštaurácie a kaviarne.  Môže byť však aj ideálnou rodinnou dovolenkou. Hotelové kompley ponúkajú široké možnosti zábavy pre deti. Ale tiež aj pre tých, čo hľadajú relax a pohodu.  Pre milovníkov zábavy je tu široký výber nočných clubov a barov a dajú sa nájsť pod názvom Melody, alebo Vatra či Cherhana a mnoho iných. A vytancovať sa na diskotéke sa môžte v clube Enigma , alebo Planet. Majú tu aj špeciality, ktoré väčšinou pochádzajú s morských živočíchov.

Na dlhej promenáde je množstvo obchodov so suvenírmi, kaviarne, reštaurácie a butiky. Okrem lunaparku sa tu nachádza aj vyhliadková lanovka. Z lanovky sa dá sledovať celé stredisko z výšky a jazda trvá cca 7minút.

Dedinka , ktorá je známa tým, že ukazuje tradície rumunských žúp je až štyridsať  sa nazýva Satul de Vacana a nachádza sa v blízkosti tohto strediska. Koná sa tu každý rok hudobný festival. Je tu aj letné divadlo. Milovníci športu si tu tiež prídu na svoje. Sú tu rôzne plážové aktivity ale aj vodné športy v ponuke. Je tu v ponuke windsurfing, alebo plachtenie. Vodné lyže a vodný skúter sa dá zapožičať. Väčšina hotelov má  veľké bazény.  Zaujímavosťou je ja to, že bazény sú tu napustené liečivou vodou a to teda ozaj nenájdete v inej destinácií. Milovníci cyklistiky tu majú výborné podmienky pre tento šport. Dokonca aj tí, čo radi rybárčia môžu rybárčiť na jazere Siutghiol. Na dovolenke v Mamaii si každé nájde to svoje. Športovci tu majú širokú škálu pre výber športu a rodiny na dovolenke kopec zábavy, pre deti je tu lunapark aj aquapark a tobogány.