0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Dovolenka Malta

                                        Aktuálna ponuka zájazdov na Maltu.                                              

                                      


Prekrásna dovolenka v srdci stredomoria. Ostrov Malta sa nachádza v Stredozemnom mori, necelých 300 km východne od Tuniska a  takmer 100 km južne od Sicílie.

Dovolenkárov s celého sveta sem lákajú krásne pobrežné scenérie, krásne pláže, pôsobivé útesy s jaskyňami a podmorskými záhradami, priezračné more, kvalitný hotelový servis a fascinujúce kuktúrne bohatstvo. Malta má históriu všetkých dôb od doby kamennej až po súčastnosť. Sú tu kultúrne pamiatky,veľkolepé paláce a pamiatky UNESCO.
Na ostrove často pofukuje jemný vánok, a aj počas horúceho leta je dovolenka na Malte a jej pobyt na tomto ostrove veľmi príjemný. Na severe krajiny prevládajú polia, ale južnejšie sa viac objavuje hustá sieť zástavby dediniek a mestečiek. Tieto domy sú postavené z miestneho žltohnedého kameňa. Dá sa tu bez problémov dohovoriť akglicky, lebo 180 rokov tu vládli Angličania. Na ostrove sa aj jazdí vľavo, podobne ako v Británii. Európsky vplyv nájdete najskôr v turistických strediskách ako napríklad v Sileme, St. Pauls Bay, Melliche, Bugibbe a Qamre.

Na dovolenke na Malte nesmiete vynechať návštevu jej hlavného mesta Valletta. Malta má rozlohu 247 km?, žije tu 385 000 obyvateľov a jej menou je euro. Melliche Buy je obľúbeným letoviskom pre zahraničných turistov, ale tak isto aj pre domácich dovolenkárov. Chvíle oddychu a pokoja môžete zažiť aj na jednej z najväčších pláži. Táto pláž dostala názov od mestečka Mellicha. Hotely pre svoju dovolenku nájdete aj priamo v centre Mellichy. Môžete spojiť prechádzku uličkami Mellichy s občerstvením v pohostinstvách.  Tu môzete ochutnať maltské pivo alebo degustovať maltské víno.  Verdula, Marsons, Sauternes, Citadela. A môžete si pochutiť aj na mestských špecialitách.
Na dovolenke môžete využiť aj plavby trajektom na priľahlé ostrovy Comino a Gozo. Sú to len 3 kilometre a je tam prekrásna príroda. V národnom parku sa nachádza romantická modrá lagúna, malé zátoky, nádherné  pláže a bohatá fauna. Na malte zažijete príjemnú dovolenku s krásnymi zážitkami.