0904 881 999
info@desirea.sk
Vyhľadávanie
zájazdov
Kategória : ciarka Krajina : ciarka Lokalita :
Doprava :  ciarka Termín od :
ciarka Do :
Dovolenka, poznávacie zájazdy, exotika

Zaujímavosti Austrália

Austrália leží medzi Tichým oceánom a Indickým oceánom. Je to najmenší svetadiel. Na celom kontinente sa rozkladá Austrália alebo Terra Australis, ktorá je šiesta najväčšia krajina na svete.
Najznámejšie, najväčšie a najľudnatejšie mesto v Austrálii je Sydney. Tu sa nachádza prekrásna Sydney Opera, ktorá je symbolom Austrálie. Stavba v roku 2007 bola zaradená do svetového dedičstva UNESCO. Najnavštevovanejším národným parkom v Austrálii je Národný park Tjuta. Park je zapísaný vo svetovom dedičstve UNESCO. V parku sa nachádza najobjemnejší monolit na svete Uluru.
V meste Melbourne sa nachádza Kráľovská budova pre výstavy a záhrady Carlton. Stavba je postavená s kombináciou štýlov byzantskej, románskej, lombardskej architektúry. Najvyššou stavbou v meste Sydney je Sydney Tower. Veža má výšku 305 metrov a v hornej časti sa nachádza reštaurácia. Tiež prekrásnym národným parkom je Národný park Purnululu. Park sa nachádza v západnej Austrálii. V roku 2003 park bol zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
V strede Austrálie sa nachádza mesto Alice Springs. V tomto meste sa nachádza Museum of Central Australia. Múzeum predstavuje vývoj od veľkého tresku až po súčasnosť. Je dobré vedieť že v Austrálii sú rôzne časové pásma